Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn tömött fog még lehet...

Hétfőn tömött fog még lehet érzékeny, sajoghat?

Figyelt kérdés

Hétfő délután tömték az egyik fogam, egyelőre csak ideiglenessel mert nagy volt a lyuk. Azt mondta a doki, ha nem lesz panaszom 2-3 hónap múlva kicseréli.


Azóta viszont néha tompa lüktetést érzek benne, ami pár perc után elmúlik, illetve kicsit érzèkeny a hidegre.

Ez normális?



2017. aug. 30. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
2-3 napig lehet érzékeny. Én pont az elmúlt hetekben jártam így , hogy betömték a fogam ami előtte nem fájt csak lyukas volt. Egy hét elteltével elkezdett lüktetni néha fájni de nem kellett gyógyszer. Utána jött kínszenvedés. Már a gyógyszer sem használt. Gyökérkezelés lett a vége. Valószínűleg túl mélyre kellett fúrni és a tömés nyomta az idegeket. Jobb ha mielőbb visszamész és csináltatsz egy röntgent.
2017. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az volt, hogy tömés után annyira érzékeny lett a fog, hogy már a hideg levegőre is sajdult..

A doki nézegette, fogkrémeket ajánlt de csak a gyökérkezelés segített.

Tömés után még ilyen rövid idővel lehet érzékeny. Amennyiben nem múlik el jövőhétre, menj vissza.

2017. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. aug. 30. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális lehet, azért is rakott bele ideiglenes tömést ha időközben fájna akkor tovább kezeli mielőtt a végleges fedőtömés rámenne.
2017. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!