Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék, hogy elmúljon a...

Mit tehetnék, hogy elmúljon a foginygyulladásom? Probáltam sokmindent!

Figyelt kérdés
Voltam fogászaton leszedettem a fogkövet is,de utána is fenn áll a gyulladás,néha vérzik is..😢

#fogkő #szájhigiénia #fogászati kezelés #Foginygyulladás okozta hajhullás
2017. szept. 3. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendben vannak a fogaid? Úgy értem, hogy minden fogad rendben van, nincs szuvas, lyukas fogad, amit meg kéne csináltatni? Figyelsz az étkezésre? Megfelelően táplálkozol? Olyan fogkrémet használsz, ami direkt erre van? Az egészséged rendben van? Nem vagy beteg? Szedsz elég vitamint? Elég sok oka lehet ugyanis az állandó fogínygyulladásnak.
2017. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el parodontológushoz, és ajánlom a Meridol fogkrémet, Gingisol plusz fogínyecsetelő oldatot, Gengigel gélt, ha ezeket még nem próbáltad, emelt C vitamin bevitelt, valamint Parodontax Extra Soft fogkefét használj, naponta háromszor moss fogat és fogselymet is vesd be minden fogmosás előtt.
2017. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van kezdödö szuvas fogam,ami még NEM lyukas.Rendesen étkezem,nem vagyok beteg.Meridol öblögetöt kezdte
2017. szept. 3. 18:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Meridol öblögetöt kezdtem el használni,az régebben is bevált terhességem során😊.De ott ahol gyulladt a foginyem ott nincs rosz fog.Amugy nem mindenhol gyulladt a foginyem! Csak azon a részen.De a fogorvos erre nem mondott semmit,csak a lepedéklerakodást hozta fel.Fogselymet használok.Rendesen mosok fogat is.Akkor valoszinüleg C vitaminhiány az eggyik amire gyanakodhatok? Vitinne kapszulát is szedtem 2honapig,akkor nem vérzett fogmosáskor,de attol az inyem színe nem sokban változott,csak nem vérzett! Ami azért egy fokkal jobb! Lehet tovább kellett volna szednem??
2017. szept. 3. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha be van gyulladva és nem tisztítod a fogközeidet, nem fog elmúlni.


Használj fogselymet vagy (még jobb!) fogköztisztító kefét. Elején fájni fog mint a franc meg vérezni, de egy-két hét után már nem lesz baj, ha minden nap használod.

2017. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
IRTAM,hogy használok fogselymet😊😊
2017. szept. 5. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!