Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny a fognyakam, vagyis...

Érzékeny a fognyakam, vagyis a 4-es és a 6-os, mind a két oldalon, de csak alul. Képet linkelek, hogy milyen. Mitől lehet? Erős fogkrém, fogkefe, aszkorbinsav szedése? Szénsavas üdítőitalok?

Figyelt kérdés

Sokáig szedtem aszkorbinsavat

(és többször is volt, hogy nem öblítettem ki a számat nagyon, csak kicsit, vagy kicsit se... vagy nem rágóztam utána.. )


Lemarhatta? Vagy én nem tudom.. önmagától nem fáj, de ha körömmel hozzáérek, akkor igen.

Fogmosásnál az 5-ösömnél érzékeny, de ma este vettem észre hogy mind a két oldalon, alul, a 4-es és a 6-osnál is érzékeny a fognyak.. vagy az a gyökér lehet (?) Én nem tudom..


[link]


ehhez hasonló, a 4-es és 6-osaknál, alul, de nem ennyire... vagyis tutifix, nem lyukadás...

de érzékeny, ha pl. körömmel hozzáérek, meg ugye ilyen "sötétebb" részeket vettem észre alul.. ami a többi fognál (pl. 1-es kettes, vagy 7-es) nincs meg...


Miért lehet?

Nagyon puha sörtéjű fogkefét használok alapból (extra sensitive, vagy sensitive fogkefét szoktam. évek óta nem használok mediumot illetve hardot)

A fogkrém eléggé erős, aquafresh whitening complate care.


Nem tudom, lehet a fogkrém miatt is lehet (?)


Mit lehet ilyen esetben tenni?

Óvatosan mosok fogat. Aszkorbinsavat két hete szedek (de nem minden nap, 2 naponta. Irodában ültem, és megfázhattam + busz is, meg a furcsa idő miatt is... meg beteg is voltam... előtte is.. )


Lehet valamit csinálni a fogínnyel, vagy csak fogdoki tudna vele mit kezdeni?

Ha körömmel hozzáérek, ugye akkor is érzékeny...


23/l

(szénsavas üdítőket szoktam inni, de nem cukrosokat, hanem ilyen diétásat. Foszforsav ?? Az szerintem nem árt... kb. 7-8 éve iszok ilyeneket, de az utóbbi 2 hétben jött elő ez a probléma. )

A betegség miatt többször hánytam is... lehet ez is rátett? Uhh:S


Mit lehet vele csinálni? Vagy helytelen táplálkozás (cukros ételek?)

Mit tegyek vele?



2017. szept. 4. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A betegség miatt is lehet, a legyengült immunrendszer ott is gyengül. Próbáld ki a parodontax fogkrémet. Használj szájvizet is. Biztos nem a c vitamintól, inkább a diétás üdítőtől. Ínybetegség is lehet. Menj orvoshoz mindenképp.
2017. szept. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fognyaki kopás, nekem ilyen fogamat íny alatt tömték, utána lelakkozták, azóta nem érzékeny, menj el fogorvoshoz. Használj Sensodyne Rapid fogkrémet.
2017. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a te fogaid vannak a képen: fogínysorvadás , a fognyakat nem fedi az ínyed. Menj fogorvoshoz.
2017. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. Menj orvoshoz.
2017. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!