Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon lüktet a fogam, és...

Nagyon lüktet a fogam, és orvoshoz csak 1 hét múlva tudok el jutni sajnos. Mivel kezelhetem?

Figyelt kérdés

2017. szept. 10. 16:35
 1/9 anonim válasza:
Szerintem kell legyen sürgősségi, ahova tudsz menni. Viszont túlzás, hogy cataflammal kezelheted, de ha nagyon fáj, akkor szedj azt. Én is azt szedtem, amikor másnap mentem fogorvoshoz és bár nem szabadott volna 3-4 óránként szednem belőle, de elviwelhetetlen volt a fájdalom és csak így tudtam aludni.
2017. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha annyira fáj, akkor nem fogod addig kibírni.

Fájdalomcsillapítót szedhetsz rá, de ha az sem használ, akkor fogorvos. Amúgy ilyenkor kell, hogy legyen ügyelet. Meg ha tényleg annyira fáj, akkor úgyis meg kell oldanod, mert bár nem tudom, hogy tanulsz-e vagy dolgozol, de egyik helyen se fogsz tudni koncentrálni, sem a fájdalomtól, sem a nem alvástól.

2017. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kiránduláson vagyok Svájcban és ide nem vesznek be dokihoz. Úgy hogy marad a szenvedés
2017. szept. 10. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Bevan gyulladva valószínű.

Ha van algoflex forted akkor azzal pár napig kihúzhatod, esetlwg flector.

2017. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Svájcban ne is kezeltesd, a biztosító nem állja a fogászatot és a gatyád rámegy - ki sem tudod fizetni kezelés után :)


A kontroll kb. 60 chf (18000 ft), ahol épp csak megnéznek, de a rtg 150-nél kezdődik, és a kezelés 500-tól (foghúzás) 1000 felett is lehet (gyökérkezelés).

2017. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor tehát gyógyszereken élek 1 hetet, vagy valami házi módszer?
2017. szept. 10. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy idejig a szegfűszegnek is hatnia kell.

Egész szegfűszeget rágj szét és a nyelveddel piszkáld a fogad köré.

Vagy olaj formában is kapni ha jól tudom.

2017. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te itt találsz szegfűszeget, szólj már nekem is, mert kéne a gyümölcslevesbe :D
2017. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de itt Svájcban el mentem fogászatra és ki fúrta és itt MO-n gyökérkezelve lesz majd.
2017. szept. 14. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!