Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyesen járt el a fogorvos?

Helyesen járt el a fogorvos?

Figyelt kérdés
Pár napja erős fogfájásra ébredtem, de egyszerre többre. Tudni kell hogy napi 1x legalább mindig mostam fogat. Elmentem ma a fogorvoshoz, aki egy fogat gyökérkezelt, nem fájt, viszont fogkövem is van, illetve 2 olyan fogam ami most lyukad, meg egy ami lyukas és azokkal nem csinált semmit.. Helyette adott időpontot 2 hét múlvára, de azt is csak a fogkő leszedésre, a lyukas fogakra nem mondott semmit. Kérdem én, megfelelő volt ez az eljárás, hogy a tömést halasztja 2 héttel későbbre?

2017. szept. 13. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de eléggé unfairnek találom, hogy te, mint full laikus ember kérdezgetsz itt más, full laikus unatkozó embereket, miközben erre ennyi leírás alapján egy szakmabéli sem tudna 100%ban korrekt választ adni. Egyébként nagy valószínűséggel igen, helyesen járt el, nem is nagyon értem, hogy egyáltalán mi bajod van. Szerinted hogy lehet fogat tömni úgy, hogy mellette ott a fogkő, ami kitakarja a kezelendő felületet, egyáltalán a tényt, hogy van e ott bármi? A gyökérkezelés meg nyilván egy komolyabb probléma terápiája, ha fájt a fogad, akkor ez volt rá a megoldás, nem a mellette lévő fogak tömögetése, ami ráér mondjuk egy hónap múlva is.


Egyébként: nem egyszer, hanem legalább kétszer kell fogat mosni, amit leírásod alapján is megmondok, hogy nem túl ügyesen végzel. Ami önmagában nem tragédia, az emberek 99%a nem tud rendesen fogat mosni, de azzal te ne burkolózz, hogy legalább egyszer megmosod, miközben ott a fogkő a szádban, ami a visszamaradt lepedék mineralizálódott változata, illetve a gyökérkezelést sem a két szép szemedre kaptad, a lyukas fogakról nem is beszélve. Úgyhogy legközelebb, ha mész, kérdezd meg mit csinálsz rosszul, milyen technikával mosd a fogad, milyen fogkefét, fogkrémet használj, milyen gyakran és hogyan fogselymezzél stb. Persze csak ha érdekel, de gondolom nem vagy teljesen közömbös a téma iránt, ha feltettél itt egy ilyen kérdést.

2017. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, előszőr leszedi a fogköveket, utána nekilát majd a lyukas fogak betömésének, ezekre is kapsz majd időpontot.
2017. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak: Rendben, minden bizonnyal azért kérdez az ember hogy választ kapjon, nem azért hogy lekezelően beszéljenek vele, hogy "néémá milyen buta". Igen, naponta többször kell fogat mosni, viszont mint egy szerződéses katona, 3 év alatt, nem nagyon tudtam foglalkozni a fogaimmal. Nem kell okoskodni, viszont a választ köszönöm.


Második kommentelő: Köszönöm a válaszod, röviden leírtad a lényeget, most már képben vagyok.

2017. szept. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!