Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől van az afta?

Mitől van az afta?

Figyelt kérdés
Mitől alakulhat ki? És miért tér vissza 2-3 havonta. Rendszeresen fogat mosok, nem sertem fel a számat semmivel és mégis mindig elojon a számon belül különböző helyeken és néha több is egyszerre. Nagyon fájdalmas:/

2017. szept. 14. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jaj ismerős. Nekem is pont ez a problémám. Olyankor napokig se enni, de inni sem tudok annyira fáj, a fogkrém is borzasztóan csípi.

Én szoktam rá való kenőcsöt kenni, de az is csak addig jó mig nem jön le és hűsíti..

N

2017. szept. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen apró, másképp észrevehetetlen nyálkahártya sérülésnél keletkezik, egyesek a legyengült immunrendszert is okolják. Leggyorsabb kezelés a 70%-os alkohollal történő tamponálás, pl. fültisztító pálcika vége a alkoholba mártva és az aftára nyomva pár másodpercig. Nagyon fáj, de az csak pár pillanat, utána gyorsabban gyógyul, mint kezeletlenül. Ha még hatásosabbat akarsz, akkor az alkoholban reszelt tormát áztatsz, akkor a torma fertőtlenítő anyagai is hatnak.Sokszor egyszeri tamponálás is elég.
2017. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Phlogosol is jó rá 😊
2017. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van ha más után eszek/iszok véletlenül ugyanazzal az evőeszközzel, pohárral amit ő használt.
2017. szept. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elég egy rosszul elmosott kanál
2017. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Afta azért alakul ki, mert felborul a száj baktériumflórája és a nem szájba való baktériumok szaporodnak el. Az a baj, hogy szájápolásra baktériumölő szereket használsz. Fogmosást fogkrém nélkül kell csinálni, és magától helyreáll az egyészséges baktériumflóra a szájban.


Alapból a szájnak van öntisztító mechanizmusa. A nyálban vannak immunanyagok és zsíroldó enzim, más néven lipáz enzim. Tehát a káros baktériumok ellen termelődik a szájban ellenanyag egy idő múlva 2-3 nap.


A szájba kerülő káros baktériumok elsavasítják a szájat, vagyis pH-ját savas irányba tolják el. Egyébként a pH-ja lúgos. A savas közegben hatástalan a lipáz enzim működése, tehát a száj tisztulása nem történik meg. Ezért lepedék képződik a fogakon. A lepedék segít a baktériumok megtapadásának, elszaporodásának és ellenállóvá teszi őket a nyálban lévő immunanyagokkal szemben.


Tehát szájápolásnál a lényeg a lepedék eltávolítása. Fogkefe, fogselyem használata és a fogkövek eltávolítása. Így kialakul a száj normális baktériumflórája. És nehezebben képződik lepedék.

2017. szept. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lipáz? Nem alfa-amiláz?
2017. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az alfa-amiláz a hasnyálmirigyben termelődik és nyálban is a keményítő alfa kötéseit bontja szintén a szájüreg tisztítása a feladata, de ezt nem tartottam fontosnak. Tehát a cukor bontásban van szerepe. A lipáz szintén termelődik a hasnyál mirigyben és a nyálban is és a zsírt bontja gliceriddé. Az epe katalizálja a lipázt és a bélnedv is lúgos kémhatású.

De ha kétkedne próbálja ki a nyál tisztító hatását, zsíroldó hatását. Igen a legtöbb helyen nem említik. Képzelje a fogkrém gyártó cégeknek ez nem érdeke.


Lásd: [link] 10. oldal közepe táján.

2017. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!