Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ismertek ilyen fogorvost?...

Ismertek ilyen fogorvost? Nagyon fontos. Életem szomorú története lent.

Figyelt kérdés
23 éves, főiskolán tanuló, értelmes, okos, szépnek mondható lány vagyok. Az egyetlen bibi, hogy fogorvos fóbiám van. Egyszerűen hiába fáj a fogam, úgy, hogy kb megdöglök jobban félek a fogorvostól annál, mint, hogy elmenjek... Ez azért van, mert kiskoromban is, ha tömni kellett a fogorvos undorító módon viselkedett, azt mondta milyen igénytelen és undorító vagyok, hogy így néz ki az egyik fogam, stb. (genetika, gyorsan romló fogaim vannak) és annyira megszégyenültnek éreztem magam, hogy nem mertem többé elmenni, de ez mára odaáig fajult, hogy mosolyogni nem merek, mert hátul többet húzni is kéne, meg elől is tömni stb. :S már teljesen depresszióba estem, egy ennyi idős lánynak bátran kéne mosolyognia, nem azon félnie, hogy mások észreveszik a fogait... ez szörnyű :S már nem bírom tovább, de egyszerűen ha még 1 doki lehurrogna (most már jogosan), tuti, hogy annyira rosszul esne, hogy soha többet nem mennék el. Így is nagyon-nagyon félek... Tehát valaki ismer Budapesten olyan fogorvost, aki elvállalna és rendes lenne és inkább megértene és segítene, minthogy undort érezne? Sajnos magánklinika nem jöhet szóba, nincs igazán pénzem...

2017. szept. 21. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire elhanyagolt fogakkal én nem mennék SZTKba, egyrészt mert nincs jo erzestelenitojuk, masreszt meg eszkozuk hogy megmentsek a mentheto fogaid.
2017. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanez, caak 24 éves vagyok... Kisebb koromban magándoki folyamatosan igy viselkedett velem, mint ahogy írtad. Azt is mondta, hogy 20 éves koromra nem lesznek fogaim se.

Azt hozzá kell tegyem, mindig mosom ahogy kell, szájvíz, fogselyem stb... mégis.


Ugyhogy ahhoz a dokihoz vissza se mentem, miutan betömte amit kellett.


Azóta lett pár lyukas, régi tömött fog széttört stb... persze a hasonló fóbiám miatt én se mertem senkihez menni, inkább szenvedtem most nyárig, és nem mosolyogtam, beszélni se szeretek nagyon emiatt (rosszul állnak a fogaim elöl).


Végre találtunk egy dokit, aki emberileg is szakmailag is csodálatos. Nem beszélt velem csúnyán stb a fogaim miatt. Sőt!

Sajnos -2 fognál tartok, amit nem lehetett megmenteni, de nagy kő esett le a szívemről, és őszintén mondom, várom már a következő időpontomat, hogy mehessek hozzá! Úgy örülök, hogy végre túl tudok majd lépni ezen, és nekem is lehetnek hamarosan szép fogaim.


Remélem megtalálod a megfelelő orvost számodra :)

2017. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs igazán pénzem"


Mi fér bele? Mert az én orvosom egy áldott jó lélek, és nagyon profi is. Se fájdalmat nem fogsz érezni, sem megszégyenülést. Végtelenül udvarias, kedves, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.


Egy tömés nála 10.000-12.000 ft, a gyökérkezelés meg 20.000 körül van. Ennyid lenne rá? Mert akkor megadom az elérhetőségeit. (Káposztásmegyeren rendel)

2017. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire elhanyagoltak és rosszak a fogaid, semmiképpen ne menj SZTK-ba, mert ott biztos megint fognak rá megjegyzést tenni, és - mint ahogy már előttem is írták - nincsenek megfelelő anyagok és eszközök sem.
2017. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a nem fizetős fogorvosi ellátás egy nagy nulla. Ott nem bíbelődnek... húznak. Olyan fogakat, ami megfelelő eszközökkel megmenthető. Ha fizetős helyre mész, ott meg eleve nem tehetik meg, hogy bunkók legyenek. A fájdalom mentesség meg alap. Én a helyedben inkább valahogy diákmunkával megkeresném az árát, és hónapról-hónapra egy-két fogat megcsináltatnék. Sokáig kell még használnod őket, az esztétikán túl nagyon nem mindegy, hogy van-e mivel rágni, vagy "sztk"-ban kikapkodják, aztán már csak a protkó vagy implantáció marad....
2017. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ha magánklinika nem jöhet szóba, akkor csak oda mehetsz fogászatra, ahová lakcím szerint tartozol, máshol nem fogadnak el, illetve nem kezelnek ingyen.
2017. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
SZTK-ban ki fogják húzni az összeset, hogy ne kelljen veled vesződniük, hogy minél előbb végezzenek.
2017. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


Ha belegondolsz, sztkban kihúzzák ugye, nem szarakodnak egyikkel sem (nyilván ha kis lyuk vagy ilyesmi azt megcsinálják)


-> eredmény:

Nem lesz meg csomó fogad -> Vagy implantáció vagy híd vagy valami kelleni fog az evés miatt is, vagy hogy a csontállományod ne épüljön le.


Ha jól tudom, sztkban a fogpótlás is fizetős, ergo ígyis-úgyis költened kell rá, akkor már inkább költs magánra, aki megment annyit, amennyit csak tud.


Minden jót mégegyszer! :)

2017. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja, minél kevesebb fogad marad, annál kisebb az esély, h jó pótlás készíthető, illetve arra is gondolj, h 30 évesen ne kivehető fogsorod legyen már... Mert van az a helyzet, amikor már csak az jöhet szóba, fix pótlás nem.


Én is hasonló szituban voltam, kegyetlenek voltam velem gyerekként sztk-ban, de mivel jó útra tértem, ma már fogászati magánklinikán dolgozom :D Az élet produkál néha érdekes dolgokat. :) Szóval tudok ajánlani szakmailag IS és EMBERILEG is jó fogorvost, ha rám hivatkozol, még jobban fognak rád figyelni, ezt garantálom. Ez egy kicsi rendelő, de én is inkább a családiasabb magánrendelőket ajnálom a nagyobb klinikák helyett. Sajnos ez is pénzbe kerül, :( viszont sztk-ban tényleg ne számíts jó bánásmódra. Nem mondom, h minden sztk-s orvos köcsög sarlatán, de sztk-ban nem sok becsületes, precíz dolgozik. Az anyagokban és eszközökben nem sok a különbség egyébként, csak megsúgom.


Alapvetően területi illetékesség alapján látnak el az sztk-ban, persze vannak kivételek, de ritka, hogy lenne idejük másra, tehát ha be is vagy jelentkezve Bp-en, kérdés, hogy akihez tartozol, milyen orvos. Ezt látatlanban nem tudjuk, se én, sem pedig te.


A maszek dokinál konzultáció többnyire ingyenes, viszont számíts arra, h kérnek panoráma röntgent, enélkül normális helyen szóba sem állnak a pácienssel, vagy pedig ott helyben kell megcsinálni. 4000 Ft, ennél többet ne fizess, akkor menj másik helyre. Vihetsz sajátot is, tudok ajánlani helyet ahol profi felvétel készül és jó ára van.

A konzi minimum 15 perces kell legyen, ha ennél kevesebb, lépj tovább. Kapsz kezelési tervet akár konkrét árajánlattal, megbeszélitek a dokival, hogy milyen fogakat kell kezelni és hogyan. Nem kötelező mindent egyszerre, de azért persze ami szuvas, azt záros határidőn belül el kell látni, mert csak rosszabb lesz. Normális orvos nem fog kritizálni, mind hallottak mészárszék fogászatokról, láttak már brutális dolgokat.


Szóval ez csakis a te kezedben van. És egy jó tanács: minél tovább húzod, annál jobban fog fájni (és nem csak a pénztárcádnak). Hihetetlen, mennyi szörnyűséget tud okozni pár rossz fog a szervezetben, nem is gondolnád, hogy ez már nem csak a kirakatról szól! És ez csak kis részben genetika.


Kezdetnek egy fogkőeltávolítással (professzionális tisztítás, minden benne van, fogkő eltáv + polírozás) kéne kezdeni, ez csak minimális kellemetlenséggel jár, ez amolyan bevezető lenne, itt kapnál instrukciókat is fogmosásra, selymezésre, tisztító eszközökre. Nem kell fejest ugrani, havonta 1-2 tömés is okés, ha megcsináltatod.


Üdv.

2017. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!