Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó. Mennyibe kerül,...

Fogszabályzó. Mennyibe kerül, meddig kell hordani? Többi információ lent!

Figyelt kérdés

(Tudom, elég általánosan fogalmaztam meg a kérdésem, de egy picit ennél többről van szó.)

Már régóta tervezgetem, hogy szeretnék fogszabályzót hordani. A felső fogsoromra ugyanis ráférne egy kis igazítás. Azt hallottam, hogy átlagosan egy fogszabályzót 2 évig kell hordani. Viszont hallottam már olyat is, hogy attól függ, mennyire "súlyos" az állapot. Az én esetem nem tartozik a vészes állapotok közé, egy kicsit kijjebb van a felső rész, ami egy ideje elkezdett zavarni, és szeretném rendbe hozatni. Esetleg esély van arra, hogy ebből kifolyólag nekem kevesebb ideig kéne hordanom? Viszont! Mit gondoltok, hátrány az, hogy fel vannak építve a fogaim? Szemfogtól szemfogig. Esetleg megrepednének a tömések? Tudom, ezt fogorvostól kéne megérdeklődnöm, de érdekelne a véleményetek.

Azt szeretném még tudni, hogy egy fogszabályzó mennyibe kerül, illetve azt, hogy valóban fájdalmas, és gyötrelmes időszak-e az, amíg fent van a fogakon. Ugyanis hallottam, hogy sokaknak fáj.

A válaszokat előre is köszönöm!

(Mellékes hozzáfűzni való: a bölcsesség fogaimmal nincs probléma, a fogorvosom szerint nagyon szépen nőnek, pontos irányba, ezáltal nem fogja zavarni a többi fogat.)



2017. szept. 25. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fhu sok kérdés ez egyszerre, megpróbálok a legtöbbre válaszolni, amire tudok :D

A sima fogszabályzó tb támogatással nekem 45k volt/fogív

Támogatás nélkül 100/fogív körül van.

A kezelés hossza tényleg azon múlik, kinek mennyire állnak szét, barátnőmnek 1 évig volt fent, nekem már 3 éve. De nagyátlagban igen, mindenkinek 2 évig van fent, főleg ha harapást is állítanak.

Nem gondolnám, hogy bármi bajuk lenne a töméseknek, a fogszabályzó egy folyamatos "gyengédebb" húzóerőt fejt ki, aminek a hatására a csont épül-és elhal, így mozog a fog, szóval szerintem a tömések ebben nem játszanak szerepet.

A fájdalom, nos.

Megmondom az őszintét, nekem eleinte borzalmas volt,a megszokás része. Az első 2 hét, amikor szokatlan a szádnak,húz, feszít, fáj, nem tudsz rágni mert nemtudod hogy kell.. De! Fájdalomcsillapító + sok sok kitartás + a tudat, hogy 12 éveseknek is van és ugyanazt élik át mint te, engem mindig ez tartott életben a nehéz időkben.

Miután megszokod, Hawaii van! El sem hiszed, majd tapasztalod, elfelejted hogy valami van a szádban, úgy hozzászoksz. Miután megszoktad, már nem fog fájni, max a másfél havi állítások után szokott 1-2 napig jobban feszíteni,mert akkor friss gumik vannak, új ív, erősebb minden,jobban húz, de kibírható.Utána az is el múlik, és megint visszatérsz a normális kerékvágásba.

Fel ragasztás után 5 óráig No kaja, előtte zabálj be+plusz a fájdalom miatt nem is fogsz tudni!!!

Másnap kiakarod tépni a szádból, vissza menni könyörögve, hogy vegyék le, NE TEDD!! MINDIG a cél lebegjen a szemed előtt! Miután felragasztották, meg kell tanulnod újra enni, ez a folyamat a tejbegríztől indult nálam, és rántotthus csócsálásnál ért véget:D de 2 hét múlva már chiphet és popcornt zabáltam a moziba.. Megszokás kérdése ez is.

Kemény dolgokat hátul rágunk csak! Különben leesnek a bracketek,színes gumi van, és van átlátszó, de az 2 hét múlva besárgul. A színesek meg elváltoznak, nekem a lila fekete lett. Ha rám hallgatsz, SZÜRKÉT kérj, ez bevált. Ugyanolyan színű mint a fogszabi, és nem színeződik el. Be kell vallanom, én imádok fogszabályzós lenni. Büszke vagyok rá,arra, hogy foglalkozok azzal, hogy jobb legyen nekem. Esztétikailag,mindenhogy. Én már az utolsó fázisban vagyok, lassan leveszik, kicsit sajnálom, de már várom is:))

Sok siker kívánok, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privibe, és sok kitartást!! :)

2017. szept. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél vele! :) Már csak azért is szeretnék fogszabályzót, a fogproblémák mellett, mert állkapocs problémáim vannak, és azt hallottam, hogy egy eltelt kezelési idő után, fogszabályzásra lesz szükség, mert az tudja elmulasztani a gondokat, de persze ez is attól függ, hogy az orvosom mit tanácsol majd. :)
2017. szept. 26. 07:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még valami információ, ami hasznos lehet 😉

Néha ki fogja a fogszabi a szádat belülről kezdeni, pici seb lesz, beleakad a bőr, stb.. Nem kellemes de nem halálos 😀 olyankor szaladj be a dm-be, és kérj/vegyél fogszabályzóra kimondottan viaszt! Kis gömböt letépsz belőle,meggyúrod, át melegszik így formálható lesz és szépen a fogszabályzóra odanyomkodod azokra a részekre, amelyek irritálják a sebet. Miután ráraktad,1 nap és begyógyul,mert olyan sima lesz a viasztól amikor ráteszed, mintha ott nem is lenne semmilyen fém, ezáltal nincs mi bántsa a bőröd és sokkal hamarabb gyógyul 😉 az sem gond ha néha véletlen lenyeled, direkt a fogszabályzósoknak találták ki 😀 hasznos holmi!! Mindenképp szerezz be:)

2017. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!