Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogamból egy kis...

Letört a fogamból egy kis darab, elmenjek fogorvoshoz vele?

Figyelt kérdés
Nagyon minimális tört le, barátnőm észre sem vette, pedig mutogattam neki. Elmenjek vele? Mit csinálnának ott?
2017. okt. 10. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha pótolható a leesett darab, akkor kipótolják.

Kb 10 perc az egész, vagy annyi se.

Ha hegyes a felülete, akkor menj el, mert felsértheti a nyelved vagy a szád belsejét.

Ha abszolút nem látni és te sem érzel különbséget, és nagyon pici esett le, azzal a fogorvos sem tud mit kezdeni.

Viszont nem véletlenül tört le a fogad. Ha nem verekedtél, hanem mondjuk evés közben vagy csak úgy letört, akkor bármelyik fogaddal megeshet ez, mert gyenge a fogad csontozata. Lehet, hogy kálcium hiányos vagy, és akkor az egész csontozatodra kihathat a leépülés.

2017. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen,menj el vele,hogy minél előbb pótolja,ne törjön tovább vagy ne kezdejen el szuvasodni.Nem olyan vészes az egész nekem az év elején csináltam meg egy olyan fogamat, kb.0,5mm tört le belőle.Kb.20perc alatt megvolt az egész a töméscserével együtt.Tömött fog volt igy azt is kicserélte benne.
2017. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!