Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a rossz lehellet...

Mit tegyek a rossz lehellet ellen?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, holnap találkozom először a barátommal, és hát szeretném h jó legyen a szájszagom,szerintem tudjátok miért 😅

Nos,tudom h ez nem nagyon ide illő kérdés,de gyakran van ugyhogy nem nagyon jó illatú a száj szagom,nos ha azt mondjátok, hogy betegség állhat a háttérben és orvos, kivizsgálás,stb ilyenekre nincs idő már hisz holnap találkozok a barátommal,reggel és vele leszek egész nap,szoval szeretném ha kellemes lehelletem lenne,valami tipp?:)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2017. okt. 23. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A nyelvünkről eltávolítjuk (lekaparjuk) a lepedéket.

A rágógumi (pl. a borsmentás) elfedi a szájszagot és segíti a nyálképződést, igyon eleget és öblögessen zsályateával. A klorofill tartalmú készítmények megkötik a szájszagot okozó anyagokat.

[link]

Fél pohár vízben feloldani 1KK szódabikarbónát ebből beviszünk a szánkba és azt ott 5 percig szürcsöljük – zubogtatjuk .

Nem kell óriási tempóra gondolni, csak nyugodtan forgatjuk a fogaink között. Azután kiköpjük és vízzel öblítjük.

2017. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szájszaga cukorbetegeknek szokott lenni és azoknak akiknek vannak rossz fogaik, vagy nem szoktak fogat mosni.
2017. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Meg a bulimiásoknak, remélhetőleg egyik sem vagy kérdező! Egyébként erős mentolos cukorka, mentolos rágó, de kizárólag cukor mentes, valamit az is sokat tesz, hogy mit iszol a találkozó előtt, édes löttyöktől, gyümölcslevektől általában van egy jellegzetes szaga a szájnak, igyál inkább csak vizet, attól semmilyen szag se lesz.
2017. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!