Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SZTK szájsebészeten hogy...

SZTK szájsebészeten hogy működik a fog/foggyökér eltávolítás?

Figyelt kérdés
Van néhány olyan fogam, aminek már csak a gyökre van meg, szóval ezeket szájsebészeten kell eltávolítani. Most keresgéltem a neten és szinte csak negatív dolgokat írnak, így még jobban félek elmenni. Magándokira sajnos nincs pénzem és már nem is nagyon szeretném húzni a dolgot, ugyanis már nem tudok együtt élni ezekkel a fogakkal. Konkrétan a nyíregyházi szájsebészet vagy a debreceni érdekel. De végül is ez mindegy, mert gondolom ugyan az az eljárás mindenhol. A nyíregyháziról már sok rosszat hallottam. Olvastam olyat is, hogy véséssel távolítják el. Szerintetek ez igaz? Esetleg olyan lehetséges, hogy altatásban eltávolítják az összeset egyszerre? Nagyon félek, még egy kapcsolatba sem merek belemenni emiatt. Sajnos nagyon sok cukros üdítőt ittam már kiskorom óta és gyerekkoromban nem is mostam a fogam. Amire már önállóan felfogtam, hogy mosni kell, addigra már ezek a fogak tönkrementek. Nagyon remélem tudtok segíteni valamiben.

2017. okt. 26. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kellemes, voltam 2x én is, gyökér és fog eltávolítás miatt. Elérzéstelenítik és speciális fogókkal kiszedik. Alapjában nem vészes, van rutinjuk, igaz én Kecskemétre jártam, ott jó a személyzet.

Szóval halogatni nem érdemes, ha nem tetszik a nyíregyházi, akkor menj Debrecenbe, gondolom ott se pancserek vannak.

2017. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ami fog- és szájsebészet mindegyikről lehet rosszakat olvasni/hallani és sokszor csak akkor nyitja ki az ember a száját, ha negatívat tapasztal. :) Főleg, hogy sokan félnek. Így igazából mehetsz bármelyik helyre.

Én egyszer voltam a nyíregyházi szájsebészeten bölcsességfog húzáson, mert a körzeti nem merte... Nagyon aranyosak voltak, nyugtattak, megcsinálták a röntgent konkrétan végigmutogatta a fogaimat doktornő mennyire vannak rendben és mit kell róluk tudni. Beadták az érzéstelenítőt és amikor húzták semmit nem éreztem nemigen voltam bent egy percet már írtam alá a papírt.

Egyik barátnőm kapott ott egyszer egy hapsit, aki nem annyira jófej, de hogy milyen munkát végzett rá se volt panasz. Ezek a dolgok történtek 2 éve.

2017. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam, de nagyon megköszönném, ha valakinek van tapasztalata erről kérem írja le. :)
2017. okt. 26. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!