Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó téma! Érdemes...

Fogszabályzó téma! Érdemes vele szenvedni ha?

Figyelt kérdés

Ha nincs rá szükségem, nem ajánlotta a fogorvos, és azt mondta, hogy szépek a fogaim. De megkérdezte, hogy esztétikailag szeretnék e fogszabályzót.

Van egy kicsi rés a fogaim között, mert sok emberhez képest elég kicsi fogaim vannak.

Megéri vele vesződni, ha nincs rá feltétlenül szükség? Mennyi ideig lenne fent a fogszabályzó, ha amúgy nincs rá szükségem?



2017. okt. 27. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked tetszenek a fogaid, akkor tök felesleges szenvedni vele, és felesleges pénzkidobás is, azért, hogy valamilyen leírás szerint tökéletes legyen a fogsorod.
2017. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó, ha van egy kis rés a fogaid között. Valószínűleg ezért soha sem romlik el.
2017. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
47%
Nekem van fogszabim, ha nem nagy a gond sztm hülyeség felrakatni amugy nemnagy teher számomra
2017. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De ha felrakatnád,úgyis ugyanúgy ott lesz a rés a fogaid között. Ha jól állnak, akkor nem fog vele történni semmi. Amúgy nekem szenvedés volt; meg mindig mondta a doki, hogy "Ezt le kell szedni", de amúgy esze ágában se volt. Az éjszakait utána már nem is hordtam, mert brutál mód nyomott, és nem álltak anélkül se csálén. Nekem brutál nagy szenvedés volt a fogszabályzó, a helyedben kihagynám.
2017. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezért is nem tudom eldönteni.

Eddig is gondolkodtam már rajta, hiszen ha tudok valamin változtatni, amitől jobban érezném magam esetleg, akkor miért ne tenném? De közben meg látom magam előtt, hogy nem akarnék minden nap 5x fogatmosni, meg azt figyelgetni, hogy beleragadt-e valami kajamaradék a fogszabályzómba.

Majd esetleg küldök képet, hogy lássátok, hogy mennyire vészesek a fogaim, vagy sem.

Köszi a válaszokat!

2017. okt. 27. 22:58
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]

(Nem tudom, hogy a kép mennyire adja vissza reálisan a valóságot.)

Szóval mennyire tartjátok vészesnek a helyzetet? Tudom, hogy viszonylag nagy rések vannak. Ti megcsináltatnátok? :D

2017. okt. 27. 23:19
 7/12 anonim ***** válasza:

És hogyan tűnne el a rés? Mert nemcsak két fog között van, hanem minden fog között. Az összeset összenyomnák? És akkor hátul mi lesz? Egy nagy üresség???

Szerintem legalább 5 év kéne, hogy ezen valami változás látsszon.

Ha teljesen egészségesek és jók a fogaim, akkor én nem piszkálnám őket.

2017. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon gáz a helyzet?

Élőben ugye nem teljesen így látszik, mert hát nem szoktam így nyitogatni a számat.

Azon gondolkodtam, hogy ameddig a bölcsességfogaim ki nem nőnek, addig nem kéne piszkálni, mert lehet, hogy csak rosszabb lesz.

Sajnos tényleg elég sok helyen van hézag, ennyire egyébként még sosem figyeltem meg a fogaimat, mint miközben a képet csináltam, de egyre inkább hajlok affelé, hogy ezzel valamit csinálni kell.

Egyébként nincs lyukas fogam, egészséges mindegyik. Tehát semmi baj nincs velük, azon kívül, hogy nem tetszenek a rések.

2017. okt. 28. 11:12
 9/12 anonim ***** válasza:

8: Nem, egyáltalán nem gáz.

Szerintem konkrétan a fogaid megerőszakolás lenne, ha ezt teljesen meg akarnád változtatni.

Szerintem nagyon hosszú idő és nagy macera. Azt neked kell eldönteni, hogy megéri-e. És egyáltalán milyen eredmény várható? Érdemes érte szenvedni?

De szerintem nincs gond a fogaiddal. Látszik, hogy szép egészségesek, szabályosan állnak.

2017. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor semmiképp sem erőszakoskodok velük. Esetleg elmegyek egy másik fogorvoshoz is megkérdezni, hogy neki mi a véleménye róluk.

Csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy van olyan, hogy valaki csak éjszakai fogszabályzót kapjon? És az mennyire hatásos egyébként?

2017. okt. 28. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!