Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 8-9 éves tömés régi, ezért...

A 8-9 éves tömés régi, ezért újra kell tömni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem olyan rég voltam fogorvosnál általános ellenőrzésen, aki nagyon lesokkolt. 4 fogamat ki akarja fúrni, mert 3-ban régi a tömés, 1-re pedig annyit mondott hogy 'gaz'. Rákérdeztem, hogy mégis mit jelent, lyukas? Nem lyukas, csak megint 'gaz'.

Az ilyen 8-9 éves tömés tényleg réginek számít, amit újra kell fúrni és tömni? Itthon a családtagok azt mondták, hogy ilyet még nem is hallottak. Ugyan úgy fáj a kifúrása mint amikor először kifúrják a fogat?


Előre is köszönöm a válaszokat! Bocsi ha kicsit összeszedetlen voltam, csak nagyon lesokkolt ez az egész :(


2017. nov. 18. 15:43
 1/5 anonim válasza:
Szerintem sem kell. Csak akkor, ha nagyon elkopott a felszíne, vagy ha ki akar esni.
2017. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pénzt akar. Az indok körülbelül kimerűl ebben.
2017. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értett az orvos a "gáz" szó alatt, lehetett volna ennél konkrétabb.

Az viszont, hogy a családtagjaidnak erről mi a véleménye, meg miről hallottak full laikus emberek, hát ne haragudj, de teljesen irreleváns. Ezeket a bizonyos "fogszínű", esztétikus kompozittöméseket valóban ki szokták cserélni egy 8-10 évente, akár gyakrabban. Nem feltétlenül van rá szükség, de egyrészről elszíneződnek, másrészről sajnos van egy olyan tulajdonságuk, hogy zsugorodnak. Ez a zsugorodás természetesen mikronnyi nagyságú réseket képez a széleken, amiket te nem látsz, de a baktériumok sem nagyobbak ennél, számukra az egy bécsi kapu. Ilyenkor szokott alászuvasodni a tömés, gyakrabban sokkal, mint az ördögtől való amalgámok esetében. Emiatt is inkább cserélik, ha úgy látják, nem olyan jó már a széle.

Sajnálom, hogy a te családtagjaid nem hallottak még róla, valószínűleg olyan embert kéne erről megkérdezni, akinek van is némi köze a fogászathoz.

Egyébként, ha csak töméscsere lesz, az értelemszerűen nem fog fájni, nem a fogadat fúrja, hanem a tömőanyagot. Ha alászuvasodott, az persze kellemetlen, de lehet kérni szurit.

2017. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha bevan tömve és kivül nem lát szuvasodást szemre nem mondhatja meg, hogy az rossz vagy jó. Akkor tudja azt állítani, hogy újra kell tömni, ha csinál egy röngent és látja, hogy a tömés alatt még szuvasodás van. Akkor ki kell szedni a régi tömést, kifúrni majd újra betömni. Ha csinált panorámra röngtent és így állapította, meg hogy azokat ki kell cserélni akkor igenis ki kell cserélni. De az is lehet, hogy olyan a tömés, hogy nem jól illeszkedik a fogadhoz. Csak te ezt nem látod. Akkor is ki kell cserélni, mert ugyanúgy szuvasodik a tömés mögött. De, menj el egy másik orvoshoz és nézesd meg, de panorámaröntgennel.
2017. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem volt semmilyen röntgen és egyéb hasonló vizsgálat, csak belenézett és megszurkálta egy kicsit. És kedves hármas, köszönöm a letolást, kérdezzek meg nem laikus embereket? Remélem rájöttél miért írtam ki a kérdést. Mert érdkelt nem laikus emberek véleménye...
2017. nov. 23. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!