Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 13 évesen állandö fogszabályzó?

13 évesen állandö fogszabályzó?

Figyelt kérdés
13 eves lany vagyok, felul egyik fogam kiall, ha mosolygok eleg nevetseges, illetve a tobbi fogam se szep. Alus nem veszes, bár ott se túl egyenletes. Sajnos már mosolyogni se merek mert a kiallo fogam pont latszik. Szeretnek fogszabit, állandót. A tejfogaim azthiszem mind kiesett a leghásók kivételével. Meg mar tobb mint fel eve nem mozog egy se. Fáj mikor felrakjak? Belevágjak???
2017. nov. 19. 21:57
 1/4 anonim válasza:

Én igaz, 12 éves fiú vagyok és még csak éjszakaim van, de néhány dolgot tudok mondani.

Szerintem, ha először mész fogszabályzásra, akkor még csak éjszakaid lesz, de ez függ a fogaidtól, ezt fogorvos majd ott megmondja.

Az éjszakait ha először az fog kelleni,negy bizonyos ideig kell hordanod. Utána, ha kiestek a tejfogaid, a fogaid pedig már nagyjából rendben vannak, akkor teszik fel az állandót.

Ismerősömnek nemrég lett állandója, azt mondta,neki kicsit fájt, meg első néhány hétben szörnyű volt, de aztán megszokta.

2017. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejfogra nem fognak neked fogszabályzót tenni. Először ki kell esnie. De ezt anyukádékkal beszéld meg mert nem ingyen van.
2017. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem még négy tejfogam van, de februárban már kapok állandot. Ha most akarsz, szerintem 15 éves korodra kapsz. Persze csak ha először éjszakait kapsz, amit amugy nem nehéz megszokni, és meg is lehet szeretni. Én néha ha még berakás elött elaludtam, éjszaka felébredtem mert hiányzott.😂 aztán az állandó első hetekben sokkal rosszabb, de érdemes belevágni.
2017. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amugy 13/L
2017. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!