Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek hány tömött foga van és...

Kinek hány tömött foga van és hány fogát húzták ki? Hany éves most?

Figyelt kérdés
2017. nov. 24. 15:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok, naponta 3x mosom és selymezem.


18 évesen már 8 tömött fogam volt.


Jelenleg 9 tömés, 2 felső bölcsességfogam letört, egyet húztak és a jobb alsó is fájdogál.

Ezenkívül két fogam bánta a "remek" dióhéjas! sütit.

2017. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

De kb. mindegyik fogam fáj.


Apámnak ekkorra már kb. teljes fogsora mű volt, és én is gondolkozok rajta, mert nem állapot, hogy hiába tisztítom és járok rendszeresen fogorvsohoz minden hónapban újabb és újabb fájdalmas panaszaim vannak.


Ha tudnék jó fogtechnikust, egy pillanatig nem haboznék és kiszedetném a fogaimat, legalább megszűnne a sok szarság, és hosszútávon biztosan olcsóbban jönnék ki, mint most, hogy havonta kell csinálni hol ezt-hol azt.

2017. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

27 vagyok, 7 fogam tömött, szuvas nincs.

Szerintem az eredeti fogak sokkal többet érnek, mint bármilyen műfogcsoda. Egy műfogsor (legyen bármilyen is) napi tisztítása sokkal költségesebb: a fogkefét, fogkrémet ugyan úgy meg kell venni, egy kivehetőnél kell még műfogsor tisztító tabletta és külön egy fogkefe, a rögzített koronákhoz és hidakhoz speciális fogkefe (mint a fogköztisztító kefe, csak vastagabb), a megmaradt fogak között ugyanúgy fogselymezni kell. Mindezt azért mert a műfogsorra is rakódik lepedék és ha ez fogkővé alakul az végzetes a műfogsor számára. Nem csak az esztétika miatt, hanem mert a fogkő beférkőzik az íny és az alaplemez közé. Ez irritálja az ínyt, begyullad, megduzzad és alkalmatlanná válik arra hogy a műfogsor terhelését elbírja. Implantátumoknál szintén kockázatos a fogkő jelenléte (ugyanúgy az implantátum kilazulásához vezethet mint egy saját fognál, csak sokkal itt gyorsabb a folyamat). Summa summarum: ha az ember nem tanul meg helyesen fogat mosni, és egy-két szuvasodás nem elég ahhoz hogy rájöjjön eddig nem jól csinálta és változtatni kell, akkor nincs annyi pénz és olyan jó fogorvos aki segíteni tudna.

2017. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
*...itt sokkal...
2017. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok, öt tömött fogam van, egy ferde bölcsességfogat kellett kivésetnem.
2017. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20 éves vagyok és jelenleg 5 tömöttfogam van. Csak rágófogaknál alakult nálam a szuvasodás. 4 bölcsesség fogat kihuzattam.
2017. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok, 2 tömött fogam van, de ebből csak az egyik szuvasodás miatt, a másik balesetben tört le. 2 bölcsességfogamat távolították el. Fogkövem egyszer volt 5 éve, azóta megtanultam rendesen fogat mosni, így az sincsen.
2017. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22 vagyok 3 apró töméssel és megvan minden fogam.
2017. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok, egy fogam hiányzik (az egyik nagyörlő), ill. egy tömőanyagból felépített fogam van (szintén örlő). Épp a napokban voltam fogorvosnál, szerencsére nincs lyukas fogam, mióta 12 évesen átestem a foghúzáson, azóta nagyon vigyázok rájuk (hatalmas foggyökereim vannak, nehezen húzták ki, nem szeretném mégegyszer átélni...)
2017. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

itt kb mindenkinek olya szintten van a fogsora huszon évesen mint egy nyugdíj előtti boxolónak, aki cukorgyárban dolgozott?


0 tömött, mindegyik megvan, 3 bölcsesség már kinőtt, 4. folyamatban


20 éves vagyok.

esténként mosok fogat, ha van időm akkor reggel is, random éppen polcról levett fogkefét és fogkrémet használok.

2017. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!