Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire függ az orvostól a...

Mennyire függ az orvostól a fogszabalyzó sikeressége?

Figyelt kérdés

Tb által támogatott fogszabalyzóm van felül, látszik is az orvoson hogy nemérdekli az egész amit csinál. 2 fogamat kihuzták amikor felrakták 19 hónappal ezelőtt, de még mindig nagyon nagy hézag van amit nem csak én veszek észre. Talán az orvos nem végzi jól a dolgát vagy a fogaim ilyen makacsok?

17/F



2017. nov. 29. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyelőre mást csinál és azzal a hézaggal még nem foglalkozik. Nekem is volt egy fogam, amit 1 évig nem mozgatott, majd amikor a többi már beállt, akkor kezdte el látványosan mozgatni. Sőt olyan is volt, hogy új hézagok jelentek meg, amik aztán eltűntek. Szerintem ennyiből nem lehet megmondani, hogy hibás-e az orvosod.
2017. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy korrekt fogszabályozó kezelés anomáliától függően 2-3 év. Ha túl gyorsan mozgatják a fogakat, annak nagyon komoly szövődményei lehetnek (felszívódik a fog gyökere, amit emiatt nyilván elveszítesz), így - főleg a testes fogmozgatás - éveket vesz igénybe.

Egyébként a sikertelen fogszabályozó kezelések jó 60%a a rosszul kooperáló betegnek köszönhető.

2017. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az en hibam miert lehet?
2017. nov. 30. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!