Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozást SZTKban is...

Fogszabályozást SZTKban is csinálnak? Ha nem akkor is el kell mennem beutalóért vagy bárhová elmehetek csak úgy? 18 év fölött van rá még TB támogatás, ha gimnáziumba járok?

Figyelt kérdés

Volt már fogszabályzóm 13 évesen egy évig , de elég rossz helyen csinálták, 2x elrontották, más éjszakai fogszabályzóját adták nekem (összekevertek egy másik lánnyal akit ugyan úgy hívtak, mint engem) és visszaálltak a fogaim, bár nem annyira, mint azelőtt mielőtt felrakták. Régebben édesanyámmal intéztük ezeket, de már egyedül kell, így nem tudok semmit erről.

A másik, hogy jár-e és ha igen, mennyi TB támogatás, ha már elmúltam 18. de nappali tagozatos gimnáziumba járok? 2018 májusában érettségizek.



2017. nov. 26. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Az iskolaorvost kérdezd meg.
2017. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18 év felett már nem jár támogatás (ez a készülékre vonatkozik és általában 70-75% körüli). Itt nem azt nézik hogy jársz-e még iskolába, hanem azt az elvet követik miszerint 12 és 18 év között a legalkalmasabb a szervezet a fogszabályzásra (fejlődő szervezet, nyúló csontok...). 18 év felett biológiailag már felnőttnek számítasz, ilyenkor sokkal nehezebb és tovább is tart korrigálni a fogazati rendellenességeket.

Viszont ettől függetlenül felnőttkorban is lehet fogszabályozni TB-s szakrendelésen, de számíts rá hogy csak az orvosi költségeket engedik el és minden készüléket teljes áron kell kifizetned. Beutaló az kell a körzeti fogorvosi rendeléstől (iskola fogorvos vagy ha nálatok nincs, akkor a vegyes körzetű fogorvos).

2017. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!