Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a baj a fogaimmal? Nem...

Mi a baj a fogaimmal? Nem kapok ra valaszt, valakinek volt hasolno?

Figyelt kérdés
Az egesz tobb mint egy eve kezdodott mikor eszrevettem hogy no a bolcsesseg fofam. Jobb oldalt alul, nem bujt ki teljesen felig iny boritja, es begyulladt. Elmentem a dokihoz kitisztitotta stb, megszunt a problema. Azota mar tobbszor elofordult ugyanez. Idokozben a felso is kibujt, de ugy hogy a kulso resze kint van de a belso nem...multheten elkezdett fajni hol a felso sor hol az also, elmentem dokigon volt rongten minden, maga a 2 fog egezseges de az iny gyulladasban van, kitisztitotta megint hatha ez a problema. Azon az oldalon nincs rossz fog a bolcsessegfog elotti fogam ami gyokerkezelt azon van egy pici luk amit majd megcsinal. Aztmomdta ha tovabbra is faj antibiotikumot kapok. Ez volt penteken. Hat tovabbra is faj , sot tegnap este ota rosszabb lett a bolcsessegfogtol szamitva a 3. Fog ami belett tomve sok sok eve borzalmasan faj, erintesre erzekeny, nem rossz fof, rongtenen lattam, szoval nem ertem miert faj......hol jobban hol kevesbe. Nwm dagadt fel de nagyon faj. A problema hogy ma dolgozok es holnap reggelig nemtudok fogorvoshoz menni. Vettem mar be cataflamot, algofexet (hatha csokkenti a gyulladast) de nem igazan segitenek. Nem ertem hogy az a fog ami faj miert faj ha nem rossz? Megorulok mar a fogfajastol...
2017. dec. 3. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajna a bölcsességfogak hatalmas ramazurit tudnak rendezni, mikor nőnek, és ha problémásak, mint a tieid, akkor simán zavarják az egészséges fogakat. Tolják a sort előre, begyullasztják az ínyt, a fogágyat. Ha az említett fogad egészséges, akkor nem is neki van baja, hanem valamilyen gyulladásba jöhetett az egész terület. Csak az a megoldás, hogy visszamész a dokihoz, ha nagyon sok bajt okoznak a bölcsességfogaid, akkor ki is húzhatja őket.
2017. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nemigazan akarja kihuzni mert maga a fog egezseges...de en szeretnem, ki is fogom mert eleg volt az allando fogfajasbol
2017. dec. 3. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval, még annyit hozzátennék, hogy ha felső fogról van szó (ami a bölcsességfog előtt van 3-mal) - mert ez nem tiszta a leírásban - akkor lehetséges hogy az arcüregből sugárzik ki a fájdalom egy arcüreggyulladásból vagy polipból.

A másik amire gondolni tudok hogy az érintésre érzékeny fog megterhelődött. Emiatt fájhat az átellenes fog vagy állcsont is. A terhelődés lehet a túl magas töméstől, de valószínűbb hogy a bölcsességfog emelte meg a rágószintet. Ha kihúzzák a bölcsességfogat(/fogakat), az orvosolhatja a problémát, mivel nem egy létfontosságú fog. Sokaknak ki se nő vagy sokkal rosszabb helyzetben fekszik és muszáj kiszedni. Ami még megfontolható, hogy az előtte lévő gyökérkezelt fogat húzzák ki és a helyére benőhet az egészséges ideggel rendelkező bölcsességfog. Egy tökéletesen jól sikerült gyökérkezelt fog átlagos élettartama is csak kb. 5 év. Mivel az élő ideggel a viszkozitását (rugalmasság) is elveszíti a fog, ezért nagyon törékennyé válik - 10 évnél tovább szinte kizárt hogy kitartson.

Az akut panaszra: a hűtés szokott segíteni (jégaku, napi 2-3 alkalommal 5-10 percig). A cataflam nem csak fájdalomcsillapító, hanem gyulladáscsökkentő hatású is - ezért a napi 3x1-es adagolást megtartva szedheted kúraszerűen is amíg a fájdalom tart, illetve míg el nem jutsz a fogorvosig. Öblögetés is segít: alkohol mentes corsodyl, listerine, curasept, eludril (lidocaint is tartalmaz ezért érzéstelenít és fertőtlenít is) - ezek főleg gyógyszertárban kaphatóak, de ha nincs otthon/kéznél egyik se akkor a sós víz is jó (2dl víz, 2 kanál só).

Jobbulást! :)

2017. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fogfajas az also sorban van, a gtokerkezelt dogam meg kb 9-10 eves de el sem szinnezodott, nem torott le, semmi baja nincsen :/ egyik percrol a masikra alakult ki ez a lukteto fajdalom.. koszonom a valaszokat es a tanacsokat! Ha felul kezd fajni a fogsor akkor neha amugy ramegy a fulemre :/
2017. dec. 3. 11:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Van lidokain kenocsom, azt kenhetem az inyre?
2017. dec. 3. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, jó a kenőcs is. Csak ennek van egy korlátja hogy naponta hányszor mennyit szabad - gyerekeknek csak napi egyszer, felnőttnek nem tudom, nézd meg a leírását.
2017. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fülre csak az alsó fogsorból szokott sugározni, mivel az állkapocs ízülete és a kilépő főideg pont a fülnél van. Illetve az alsóból a felsőbe is átsugározhat a fájdalom, szóval lehet hogy inkább alul van a probléma (bár most csak spekulálok).
2017. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elmennék másik fogorvoshoz és kihuzatnám a francba.
2017. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez mar egy masik fogorvos volt :D ugye mikor voltam mulheten csak lecsekkolt, de ma memtem surgossegi idopontban, hat igy hogy ilyen tunetekkel faj kiderult, hogy jobb alul visszafele a 3.fog amiben amugy tomes van regota, eleg nagy a tomes es idokozben a fogideg elhalt es ez a nagy tomes nyomja most az egeszet ami be is gyulladt, ma reggelre mar ha alul megnyomtam az allkapcsomat az is fajt :( szoval most nem a bolcsessegfog okozta a bajt, mivel ebben a fogban tomes van nem is gondoltam hogy ilyen problema lehet..kaptam antibiotikumot 5 napig kell szednem, penteken megyek vissza es megnezi megint hogy mit kell vele csinalni. A rongtenen a gyokere nem latszodott ezert nem eszlelte a problemat, meg akkor nem fajt meg ennyire, szoval nmikor az egesz sor fajt nem ereztem hogy melyik a ludas. Nemtudom hogy igy koze van e a bolcsessegfofhoz, azt mindenesetre ki fogom huzatni amint megoldodott ez a problema
2017. dec. 4. 22:21
 10/11 A kérdező kommentje:
(Szoval ennel a fogorvosnal multhet penteken voltam eloszor, es eloszor rongtent csinalt meg vegignezte a fogaimat,ez a fajdalom masnap este fordult rosszabbra)
2017. dec. 4. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!