Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettenetesen fáj a fogam,...

Rettenetesen fáj a fogam, lehet be van gyulladva. ?

Figyelt kérdés
1oraja belenyilalt a lyukas fogamba es azotta viselhetetlenul sajog es mostmar sugarzik a tobbi fogamra is. Segitsetek legyszives, ugyeletet most nem tudok kozelben. Bevettem 2 szem algoflexet, de semmi. Mit tegyek?

2017. dec. 9. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig, ha aludni akarsz éjjel, keresned kell egy fogorvost.
2017. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Begyulladt. Szerintem gyökér kezelés lesz. Be kéne menni mert minél tovább halogatod az ilyesmit annál fájdalmasabb lesz a kezelése.
2017. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Ha tudsz kérni valakitől, akkor vegyél be antibiotikumot. Le megy a gyulladás és a fájdalom is elmúlik.
2017. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Rénesen hangzik de használ és mivel be van gyulladva nem fáj ha megteszed: mosd meg alaposan a fogadat, benyúlsz egy tűvel a lukon és megszúrod kicsit elkezd vérezni, jól kiszívod a gennyes vért utána lefertőtlenited. Belecseppentesz gligoseptet ha nincs jó a listerin is. utána még szájvizes öblögetés és a gyulladás megszünik, de csak ideiglenesen, őár napra max.
2017. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum nem C vitamin, hogy otthon a házi patikában tárolgatjuk, aztán ha laikusként úgy gondoljuk, bekapkodunk egy-két szemet. Pont az ilyen rendkívül okos hozzáállás miatt alakul ki az antibiotikum rezisztencia, aminek köszönhetően az fog történni, hogy mikor pont arra szerre lenne szüksége az egyénnek, akkor bizony nem fog hatni. Úgyhogy köszönjük hármas, ennél többet ártani sem tudtál volna másoknak! Tartsd meg a hülyeséged magadnak, mert egészségre káros az, amit írtál.

Kérdező: ügyeletet kell keresned, vagy magánorvost. Egyéb alternatíva nincsen, ha már a fájdalomcsillapító sem használ. Több különbözőt nem célszerű bevenni, de ami esetleg jó lehet az Cataflam/ Flector (ugyanaz a hatóanyag). Ez most legyen neked tanulság, hogy fogorvoshoz nem akkor megyünk, amikor már bitang módon fáj, mert tessék: így jársz. Ha tudtad, hogy lyukas az a fog, nem értem miért vártad meg, hogy egészen a fogbélig terjedjen a szuvasodás (megnyugtatlak, ez nem egy éjszaka alakult ki, hónapok, évek munkája volt). De antibiotikumot megkérlek, ne végy be. Egyrészről egyáltalán nem biztos, hogy kell az neked, másrészről az antibiotikumot nem alkalomszerűen, hanem kúraszerűen kell alkalmazni, vagy az orvos utasításainak megfelelően naponta több alkalommal, 3-5-7 napig. Ez az antibiotikum típusától is függ. Ugyanis többfélét alkalmaznak, problémától függően, de egy típuson belül is változik a kiszerelés, a kúra hossza stb.

2017. dec. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt és nemrég húzták. Listerin-el öblöges és nekem, még a algopyrin is hatott.
2017. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!