Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt fogorvos vagy fogászat...

Van itt fogorvos vagy fogászati aszisztens? Valaki hozzáértő? Két metsző fogam tömték hátul volt szuvas és elöl is ki furták a zomácot?

Figyelt kérdés
Hátul volt pici szuvas rés a belső oldalon és elölröl is teljesen át fúrta a fogam! Plussz nagy rest hagyott a ket fogam közt hátul meg egybe ért a ket a tömés! Ugy hogy most mar fogsejmeznisem tudok! Szabad előlröl befúrni? Elöl teljesen érintetlen épp volt a fogam! Nem is lácott h szuvas mer hátul.is alig volt ott pici fekete folt !
2017. dec. 13. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok nem vagyok sem orvos, sem aszisztens, de nekem is volt elölről tömve két metszőfogam is. Biztosan azért tette, mert a romlás már ott is megindult. Elölről éppen olyan tartós a tömés, mint a fog hátulján.
2017. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hátulról túl mély volt a lyuk, és csak egy vékony réteg maradna meg elől, azt a terhelődés miatt nem szabad megtartani. Túl könnyen eltörne.

Az egybeérő tömés viszont nem jó. Előfordulhat hogy a töméskor használt elválasztó matricából maradt ott egy darab, amit nem vettek észre. Fogselyemmel megpróbálhatod kiszedni, de ha nem megy akkor menj vissza.

Egyébként nem valószínű hogy csak hátulról szuvasodott a fog, hiszen a metszőfog sima elülső és hátsó felületén nagyon nehezen tapad meg a lepedék. A két fog közötti részen viszont könnyedén kialakulhatott úgy hogy ebből a fog hátsó oldala is utólag érintett lett.

2017. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem már konkrétan átsejlett a hátsó szuvasodás a két középső felső metszőfogamon szemből nézve és mégis megoldotta a doktornő úgy, hogy elöl nem lyukasztotta ki és addig csiszolgatta a legfinomabb papírral a fogközt, hogy teljesen jó lett az is. Ez vagy három éve volt és azóta sincs vele semmi probléma, pedig nem hinném, hogy túl sok anyag maradt elöl. Szóval igényesség és tehetség kérdése a dolog.


Ettől függetlenül ha jól meg van csinálva, akkor nem gond, hogy előre is átfúrta, viszont az összeérő tömések miatt visszamennék, az nem jó.

2017. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nekem semijen matricát nem tett közé mikor tömte ! Mikor kész lettsem ellenőrizte hogy össze ére a két tömés én már ehez az orvoshoz nem merek visszamenni keresebb jobbat es ki javitattom! Nagyon zavar hogy nem tudok fogsejmezni félek hogy ott ujraszuvasodhat el színeződhet! NAgyon csúnyára csinálta elől nagyon nagy rést csinált a fogamon hátul meg összeolvadva hagyta
2017. dec. 16. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!