Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő eltávolítás, TB alapon?

Fogkő eltávolítás, TB alapon?

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható, hogy "ingyen van"?

Fizetős fogorvoshoz járok már évek óta, de fogkő eltávolításra sajnálom a tízen + ezret, ezért ezt igénybe venném TB alapon.

Alaposan megcsinálják az SZTK-ban is, vagy felejtsem gyorsan el?


2017. dec. 14. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a szájhigiéniai szakrendelésen nekem jól megcsinálták.
2017. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
felejtsd el. :) középkori módszerrel csinálják tb alapon. Kaparós szarral, nem pedig ultrahangossal.
2017. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szaktudásra gondoltam, nem a technikára. Anno nekem ultrahangossal csinálták, szerintem ez máshol is alap technika, fájt is kicsit, de lidokaint kérésre adtak volna, de nem szeretem, ha szurkálják a számat. Az viszont zavart, hogy nem fogorvos csinálta, ezért is szavaztam most inkább az sztk-ra. (persze nyilván itt sem a fogorvos végzi el a beavatkozást)


Mindegy is, kipróbálom és amikor túl leszek rajta, (januárban) leírom a tapasztalataimat.


Addig is érdekelnének az esetleges vélemények.

2017. dec. 15. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"felejtsd el. :) középkori módszerrel csinálják tb alapon. Kaparós szarral, nem pedig ultrahangossal."


LOL. Ha szemmel láthatóan fingod nincs a témáról, akkor leszel szíves az egyébként teljesen téves véleményedet megtartani magadnak és legközelebb csak olyan témában okoskodj, amihez hozzá is tudsz szólni. Félrevezeted az embereket, gratulálok! Ha pedig mindenáron az otthoni konfabulálásodat akarok hirdetni, akkor próbáld olyan témában, ahol véletlenül sem futsz össze a szakmában jártassal.

Kérdező: bízhatsz benne. A fogkőeltávolításnak (depurálás) 2 típusa van, a gépi fogkőeltávolítás (például ultrahangos), ezt használják a legtöbbet, és a kézi műszerezés. A szabály az, hogy gépit csak íny felett lehet használni, abban a pillanatban, hogy íny alatti fogkő van a dologban, illő kézi műszerekre váltani. Ezt általában egy parodontológiai szakrendelésen kapod meg, még a magánrendelők döntő többsége sem tart kézi műszereket a fiókjaiban, ha vki nagyon súlyos fogágybetegségtől szenved, azt úgy is küldik szakrendelésre, a többinek meg jó nagyjából a gépivel is. Gépivel sem lehet ugyanakkor íny felett mindenhonnan, itt is lehet kéziműszerekre váltani, ha valaki nagyon alapos szeretne lenni. De még egyszer írom, ez inkább szakrendelésen divat, sem a körzetes orvosok, sem magánrendelők nem szoktak ezzel "sz*rakodni". Úgyhogy kettes, ha a te orvosod mégis így csinált ,az azért történhetett, mert azt hitte, egy olyan beteg ül a székében, akinek fontos a szájhigiénia, fontosabb, mint hogy 10 perc alatt végezzen a fogorvosi vizittel. De azt gondolom a te példádon látszik a legjobban, miért nem szokás általában kézi műszerek használata - mert nem értik az emberek miért van, miközben a legalaposabb munka ezzel érhető el. Aki valaha járt parodontológiai szakrendelésen, az meg tudja erősíteni, hogy ilyen eszközökkel kapirgálták a fogait, akár órákon át. El lehet gondolkodni miért.

2017. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megjártam, vegyesek az érzelmeim. Alulról úgy ahogy leszedte, de a felső fogaimhoz nem nyúlt, szerinte az nem köves. (nem a f...t nem.) Mindegy is, ingyen volt, annyit is ért. Majd tavasszal elmegyek a maszek fogdokihoz és leszedetem a maradékot is.
2018. jan. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!