Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek ha nincs pénzem...

Mit tehetek ha nincs pénzem kifizetni a fogszabályozást, viszont már tényleg nem tudom tovább halogatni? 20 éves vagyok

Figyelt kérdés
sajnos nincs rá kb 500e forintom viszont már tényleg muszáj lenne megcsináltatni:( nem csak esztétikai okokból
2017. dec. 19. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szüleid semmilyen formában nem tudnak támogatni? Nagyszüleid? Keresztszüleid? Kölcsönkérni sem tudsz senkitől? Ha semmilyen opció nincs, de tarthatatlan az állapot és muszáj lépni, akkor én csak a hitel felvételt látom lehetőségként.
2017. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nincs sehol részletfizetés?

dolgozol? ha igen, akkor hitel.

2017. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szüleimtől nem kérhetem ezt, szerintem amúgy sem tudnák kifizetni


részletfizetést már láttam, de én nem vehetem fel mert tanuló vagyok még tehát a szüleimnek kellene, és így is legalább 30 lenne havonta.

Sajnos nem hiszem hogy suli mellett tudnék dolgozni pedig megtenném ha lehetne

és tényleg sürgős lenne nem várhatok amíg megjönne (?) az első fizum

nagyon el vagyok keseredve! :(

2017. dec. 19. 13:37
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha eddig jó volt, akkor miért nem várhatsz az első fizuig? Miért nem csináltattátok meg 18 éves korod alatt?
2017. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen gondoltam hogy ez felmerül majd hogy miért nem csináltattuk meg előbb

egyszerűen rettentően féltem elmenni, ennyire egyszerű

tudom hogy nagy butaság volt,úgyhogy légyszi kíméljetek meg az ilyen kommentektől

2017. dec. 19. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj, akkor milyen választ vársz?

neked nincs pénzed, szüleidnek nincs pénze, akkor add el a tested, max ez az opció játszik

2017. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
18 alatt kellett volna megcsinálni. Így már ugyan mindegy mert nem fogsz rá pénzt költeni. De amúgy nem kerül 500 ezerbe hacsak nem belső fogszabályzót akarsz. Nekem is össze vissza van a fogam. A 2 szem fog fent van kicsit a metszők kifelé állnak így is sokan oda vannak értem. Majd keresel pénzt és össze kuporgatod rá. Ezen már feleslegesen idegeskedsz. Ha nincs rá pénz akkor nincs.
2017. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Munka nélkül nincs pénz. Az hogy tanulás mellett nem megy, csak kifogás. Mások az orvosi mellett is dolgoznak, hogy legyen alaptőkéjük a praxis elindításához. Csak meg kell szervezni a mindennapjaidat: iskolára, tanulásra szánt idő, utazás, munka, pihenőidő... Január végén megkapod az első fizut, abból meg mehet egyből a törlesztés. Úgy is időbe fog telni mire felrakják: konzultálás, röntgen, lenyomat vétel...

Egyébként TB alapon 18 év felett is lehet csináltatni orvosi költség nélkül, csak a készülék árából nem kapod meg a 70-75%-os támogatást.

2017. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom te magán fogorvosnál akarod csináltatni. De ahogy leirtad, hogy nincs pénzed, akkor menj államira, de ku.rva sokat kell várni!
2017. dec. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!