Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás esetén a...

Fogínysorvadás esetén a korona mit segít?

Figyelt kérdés

Elmentem a fogorvoshoz, mert fájt a fogam, de csak a csokitól.

Nem volt lyukas, hanem mondta az orvos, hogy ez már fogínysorvadás, koronára lesz majd szükség.

De az a fogra megy rá, attól még az íny állapota romlik, nem?

Használtam korábban speciális drága fogrémet, nem segített, pedig nem 1-2 hónapig használtam, hanem min. 1 évig.


HA fogíny-problémám van, akkor miért csak az édességtől fáj?

A cukor nem egy szuvas fogra hat, ezért nem értem.


És ez, hogy "később" kell majd a korona, mit takarhat, honnan foom tudni, hogy mikor?

1 év múlva? 10 év múlva?

Ha már szenvedni fogok, és elmegyek, akkor lehet már késő lesz.


33/N



2017. dec. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogínysorvadás ha komolyabb lesz, akkor a korona kb felesleges. Ugyanis ki lesz húzva a fogad ės csak a műfogsor marad. Mikor? A sorvadástól függ. Ės igen, a jó fogakat is ėrinti a dolog.
2017. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor mit tehetek ellene?

Szoktam fogat mosni.

Egyéb?

A szüleimnek már kb foguk sincs, pedig még egyikük sincs 60.


Műfogsor kizárt.

A fogorvosnál is másodpercenként öklendezek, nem bírom, ha a számban matat.

Gyógyszert sem tudom lenyelni, csak összetörve.

Mindentől rámjön a hányinger.

2017. dec. 19. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A fogzománc csak a fognak a fogíny feletti részét borítja megfelelően, a fogyíny alatt csak 2-5 mm mélyen borítja a fognyakat és ezen a területen is sokkal vékonyabb, mint a fogyíny feletti részen. Ennek megfelelően az ozmotikus hatások (a nyálnál a vízoldható anyagokat nagyobb koncentrációban tartalmazó ételek, anyagok (jelen esetben az édes csokoládé) vizet vonnak el a környezetből, jelen esetben a fogból azon a területen, ahol vékonyabb a fogzománc (vagy már nincs is) és ezt a fogideg ingerként értelmezi, ami fájdalomként jelentkezik. A koronát úgy készítik, hogy azt ráhúzzák az előkészített fogra úgy, hogy 1-2 mm-t ráhúzódjon a fognak az íny alatti részére is, tehát ott sem lesz szabadon a fognyak. Az ínysorvadás ellen a rágás a legjobb ellenszer. A fogkrém mellett pedig a szájvízes öblögetés a hatásos, mert az ínysorvadásban a fognyakon megtelepedő baktériumok szokták a gyulladást okozni. Még az élesztő rendszeres fogyasztása is talán segíthet valamennyire az ismert gomba-baktérium ellentét miatt (az élesztő ugyebár egysejtű gomba).
2017. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogíny sorvadással parodontológust keress fel, nem korona kell rá, hanem kezelés.
2017. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!