Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Iszonyatosan begyulladt az...

Feketeszisza kérdése:

Iszonyatosan begyulladt az ínyem, beszedtem sok gyógyszert, semmi?

Figyelt kérdés

nem konkrétan a fogam fáj. Volt már ilyen párszor,hogy lett egy kis gennyes duzzanat,lüktetett fájt,kinyomtam,elmúlt két perc alatt. Most ugyanez a fájdalom,viszont gennyes csomó nincs ott,ha szabadon tartom akkor kicsit enyhül.Fogorvoshoz még nem tudok elmenni,frissek vagyunk errefele,de keresem már kihez mehetnék.

Az a durva,hogy kegyetlen mennyiségű gyógyszert beszedtem,aspirin,nurofen,valami d-betüs,kaptam olyat is amire azt mondták fél óra,és egy napig semmi bajom sem lesz,ketodex,semmit se használt. Viszont ennyi gyógyszernek mellékhatása kéne legyen szerintem. Szerintem fel sem szívódik bennem! Mielőtt félreértené bárki,nem akarok meghalni a gyógyszertől,de azért ez nekem fura, tavasszal egy nap alatt 3 fájdalomcsillapítótól végighánytam egy éjjelt.. most meg se hasfájás,se szédülés,se hányinger,semmi sem.. miért lehet ez?



2018. jan. 3. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Életem azt ugye tudod hogy egy gyulladás lehúzása jóesetben kb 2 hetes folyamat?!! És nem összevissza szedve minden sz art!

Amúgy ín gyulladásra nem is nagyon szoktak gyogyszert irni inkább vitamint szoktak javasolni illetve az okot megszüntetni ami miatt begyullad mint pl a fogkő. Jólesz neked az a fogorvos főleg hogy már gennyes meg minden.

2018. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Életem :)

Nincs gennyesedés,pont ez a fura,ha nem ér neki az ajkam úgymond az ínyemnek,akkor lejebb megy.

De akkor is legalább egy fél órára valamelyik gyógyszer megszüntethetné,mivel tegnap is,és ma is reggeltől estig melóztam,így most van időm utánanézni,melyik dokihoz tudok menni. Van lyukas fogam,van elbaszott tömésem,de ezer oka lehet. Maga a fog,az nem érzékeny,csak az ínyem ég,lüktet.

2018. jan. 3. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Válts az ajurvéda fogápolásra kókuszolajjal. Kiküszöbölsz minden dentális problémát.
2018. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

VOLT gennyes duzzanat, hiszen magad is írtad kérdező. Az hogy most épp nem fistulázik, nem azt jelenti hogy a baj is megszűnt. Csak most másfelé tör utat magának a genny (pl. felső fognál az arcüregbe vagy a véráramba).

Kizárt hogy az ínyed ilyen panaszt okozzon. Ez egy gyulladt fog következménye, ami mostanra már nyilvánvalóan elhalt. Az hogy megszűnt a fájdalom, nem azt jelenti hogy a probléma is magától megoldódott. A elhalt fogbél még mindig ott van a fogban és fertőzi tovább a többi szövetet.

A gyógyszerek tönkre vágják az emésztőrendszered. Ezt nyilván nem szereti a szervezeted, ezért egy idő után immunis leszel rájuk. Ez így most oké, de ha később pont ezekre a hatóanyagokra lenne szükséged, akkor nagyon megszívod.

A másik dolog hogy mivel már túl vagy a fog elhalásán, ezért a mostani fájdalom már nagyobb bajt jelezhet (periodontitisre gondolok, de ebből napok alatt csonthártyagyulladás válhat). Nehéz elhinni hogy tavasz óta nem volt időd fogorvoshoz menni, szóval holnap első dolgod lesz felhívni a háziorvosodat hogy írjon ki táppénzre, aztán irány a fogorvos. Vagy várhatsz is vele, de akkor mentő fog bevinni a kórházba.

2018. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajnos tb-m nem volt,és pénzem sem. örültünk ha kajára futotta. Érzem én,hogy ebből nagyobb baj lesz.. így már kerestem dokit,megyek is ma hozzá. őszintén,nekem anno nagyon elbaszták,mosom a fogam,nem vagyok csokizabáló,és mégis lyukadnak ki.. Lövésem sincs,hogy melyik fogam okozza,de remélem a doki rendbe hoz. táppénzre nem tudok menni,mert kirugás lenne a vége,ma szabadnapom van,így eltudok menn orvoshoz hála az égnek
2018. jan. 4. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!