Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lehet érzékeny a fogam,...

Miért lehet érzékeny a fogam, ha ki van ölve belőle az ideg? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Rendszeresen mostam a fogam, de sajna elég gyengék, ezért három fogamból ideg van ölve, egyik évekkel ezelőtt volt, azzal semmi bajom. Tavaly ősszel viszon még kettőből ki kellett szedni az ideget, utána nem volt bajom kis ideig, de rá 1-2 hónapra érzékeny kezdett lenni kissebb koccanásokra, rágózásra vagy fájni, ha rá harapok. Elég kellemetlen, mert az egyik az alsó jobb oldali előzápfogam a másik meg a baloldali zápfogam. Voltam dokinál, de röngenen sem látszik semmi különös.

2018. jan. 5. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindig tudnak minden ideget eltávolítani. Úgyhogy a megmaradt ideg bizony fájhat!

Lehetséges, hogy a fogorvos vállalja, hogy újra feltárja és megpróbálja kiszedni, ami még bent van. De az is lehet, hogy mást nem tud ajánlani, csak azt, hogy kihúzza.

Esetleg próbálj más orvoshoz menni, akinek jó híre van.

A gyökértömés+fedőtömés árát persze újra meg kell fizetni.


Apró kérdés: Miért nem az Egészség rovatba tetted? Szerintem több választ kapnál.

2018. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!