Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogak elvékonyodása esetég...

Fogak elvékonyodása esetég mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem visszafordítható, fogorvos mit tud vele kezdeni?

2018. jan. 7. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először ki kéne deríteni hogy miért vékonyodik: harapási rendellenesség, foghiány, saverózió, fluorosis, zománc (vagy dentin) hyperplasia, gyógyszermellékhatás vagy egyéb más betegség következménye (cukorbetegség, kálciumhiány...). Az okok kiküszöbölése nélkül nem lehet nekiállni a kezelésnek, mert úgy nincs értelme. Ehhez pedig először is el kéne menni a fogorvoshoz, hogy a saját szemével lássa a helyzetet, mert ebből a két mondatból nem derül ki semmi.
2018. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző, te fogdoki vagy?
2018. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általánosban többször elvékonyodtak s bepuhultak a fogaim. Helyre tudtam állítani.Annyira h a cerkán lévö fémet is letudom harapni.

Szedj vasat, kálciumot, magnéziumot, C-vitamint.

Vegyél Signal Sensitive Expert fogkrémet!!!!

Alig kapható, pedig EZ A LEGJOBB!!!

Ne dölj be a sensodune szaroknak!!!

Vegyél a MÜLLERBEN SensiDent szájvizet.

A szájvizen rá van az írva, h Intensiv Mundspülung Ohne Alkohol. Különlegesen érzékeny fogakra, fognyakat is helyre állítja. Ez a legjobb s nem 1000ft feletti. Ugy 600ft. Ne dölj be a Listerine-nek. Az jobban lemarja a fogzománcot- az csak általános fogazatra való vagy arra sem szerintem.Nekem ugy lemarta a fogzománcomat, h nagyon áttetszövé váltt a fogaim s bepánikoltam.Soha többé!!!


Vegyél még a gyógyszertárban Elmex gélt!!! Ez kb 2000ft, de megéri, mivel a fogak fluoridozására szolgál. Hetente egyszer kell vele fogat mosni, de lehet hetente kétszer -háromszor is. Kerüld a cukros ételeket!!!Egy ideig ne egyél kemény ételeket!!! Soha ne igyál alkoholt, mert az maratja a fogzománcot!!! Ne nagyon igyál gyümölcsleveket, mert az is maratja a zománcot. Csak jó alapos vízhigítással vagy 2-3 pohár vizet igyál utánna!!!

Ezt nagyon komolyan írom. Remálem segítek ezzel neked.

2018. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, nem durva amúgy csak az első fölső kettő metszőfogamnak a vége enyhén átlátszó. Vitaminokat szedek alapból is mondjuk kálciumot nem, akkor azt elkezdem.
2018. jan. 9. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
ne kezdjél el ész nélkül kalciumot szedni, mert a hormonrendszeredet felboríthatod vele.
2018. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyugi,ha a metszőélnél észlelted ezt a "problémát" az nem feltétlen gond,természetes éli transzparenciának nevezik,mindenkinek ilyen,meghatározza a zománc és a dentin árnyalata hogy mennyire átlátszó az a réteg.Ettől függetlenül ha fellép bármilyen érzékenység hidegre/édesre,keress fel egy szakmabelit :)
2018. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!