Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem tüdőzöm le mennyi idő...

Ha nem tüdőzöm le mennyi idő után kapok szájrákot? (18F) és mellesleg ti nem tartjátok hülyeségnek hogy azt mondják, hogy a cigisek lesznek tüdőrákosok de az eseteg 60% nem dohányzik?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

"mellesleg ti nem tartjátok hülyeségnek hogy azt mondják, hogy a cigisek lesznek tüdőrákosok de az eseteg 60% nem dohányzik?"


És ezt a bizarr statisztikát mégis honnan rántottad elő?


Ugyanis érdekes módon én pl. pulmonológiai osztályon, ahol a betegek nagy része tüdőrákos volt, szinte kivétel nélkül dohányosokat láttam.

2015. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos előre nem lehet megmondani, sokmindentől függ pl genetika egészségi állapot betegségekre való hajlam.
2015. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól, hogy nem dohányos is kaphat tüdőrákot, még nem kell azt hinni, hogy a dohányzás nem okoz kevésbé rákot mint azt állítják.. ez mindössze annyit bizonyít, hogy rengeteg más helyen is találkozunk rengeteg méreggel, nem csak a dohányban.
2015. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tüdőrákosok legalább 90% dohányzik. Egy metaforával szemléltetem: Mennyi az esélye, hogy motorbalesetet szenvedsz? Ha motorozol, jócskán növeled az esélyt, viszont ha életedben nem ültél motorra, akkor is elüthet egy motoros. Minden egyes motorra szállásnál növeled a valószínűséget. Ezt befolyásolja a környék is, ahol laksz: mennyi a motorosok száma.

Motor-cigi, motorbaleset-tüdőrák, motoros létforma-dohányzó életmód, a környék, ahol laksz-genetikai determináció

2015. febr. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többen rákosok akik nem dohányoznak barátom. :)
2015. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!