Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet éjszakai/kivehető...

Lehet éjszakai/kivehető fogszabályozót kérni? Vagy a fogorvos határozza meg, hogy milyenre van szükségem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire vannak eltorlódva, vagy mennyire vannak össze-vissza a fogaid, nekem például szabályosan vannak a fogaim de a felső fogsorom egy centivel kintebb van. Na ezt nekem negyedikben egy éjszakai fogszabályzóval akarták megcsinálni csak nem hordtam, mostmeg 17 leszek és mostmár állandó kell. Attól is függ, hogy milyen idős vagy és hogy lehet mozgatni a fogaidat, mert van hogy már csak az állandó segít.
2009. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hsz-val,a fogorvos dönti el,mennyire kell beavatkozni.Ha sokat kell tologatni a fogaidon,akkor állandóval kezdi,majd a végén már éjszakai lehet (nekem is így volt).De mindenképpen jobb belemenni az állandóba,mert csak éjszakaival nagyon sokáig tart,meg ha nagy a "kusza" akkor azzal nem is lehet rendbehozni!
2009. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem "kuszák" a fogaim. Csak kisebb változtatás kellene, az összhatásért :). Ezért gondoltam éjszakaira. Köszönöm a válaszokat, sokat segitett :) valószinűleg elmegyek egy fogorvoshoz és megkérdezem, mit lehet tenni az ügy érdekében :) köszi
2009. jún. 9. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, éjszakait "főkészüléknek" csak 12 éves kor körülig szoktak adni, mivel addig fejlődik az állcsontod, utána megáll a fejlődésben. Az fejlődés előnyeit kihasználva szabályoz.

Ha elmúltál már 11, akkor szinte biztos, hogy állandót kapsz. De ha nem akarsz láthatót, állandóban is van olyan, amit egy laikus nem vesz észre. Bár ezek ára kicsit húzós, 800.000 Ft alatt szerintem nem kapod meg. Az egyik lehetőség egy átlátszó sín, amit adott időközönként cserélnek, 2-4 hetente újraöntik a fogaid állására, az azért ilyen drága. A másik a belső, de ez meg kényelmetlen, és el nem tudom képzelni, hogy hogy a francba tisztítják, mivel nekem állandó, külső van, és ezzel is félóra a fogmosás.

19 éves vagyok, nappali fém fogszabim van, soha nem gondolkoztam azon, hogy fehéret, vagy "láthatatlant" kérjek, szerintem nem éri meg 3-4x annyit kifizessünk érte. Soha nem volt nagy szám, hogy fogszabim van, az emberek többsége tabuként tekint erre (vayg csak az én körömben?), néhányan beszóltak, hogy "de szép ékszered van, hát mutasd már :)", de egyáltalán nem gúnyosan, poénra vették. :)

2009. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia nekem is éjszakai fogsz-ám van mert épp az elsö két fogam áll picivel elébb mint a többi de nem vok nyuszifog és ez csak közelről látszik szoval ha nincsenek nagy problémáid biztosan olyant fog adni a doki de azért kérdezz is rá hogy olyant lehetne-e
2009. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!