Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet a szájgombám? De...

Mitől lehet a szájgombám? De még nem biztos, hogy az?!

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán arra lettem egyszer csak figyelmes,hogy a fogínyemem fehèr lerakódás van.Ès egy kicsit duzzadt is a fogínyem.A szájpadlásomon látok mèg ilyen fehèret de nem hinnèm,hogy az.A fogínyemről el tudom távolítani.Biztos,hogy szájgomba,a nyelvemen is zokott lenni ilyen fehèr de nem olyan mint egy szájgomba.Ès mivel èn nagyon paranoiáns vagyok ezèrt utána nèztem ennek.Több fèle oka is lehet: vèrszegènysèg,vas vagy B12 vitamin hiány.Èn a vasra ès a B12 vitaminy hiányra tippelnèk.Az igaz,hogy vèkony vagyok de semmi olyat nem tapasztaltam ami arra utalna,hogy vèrszegèny vagyok.Nagyon nagyon fèlek.

2018. jan. 13. 22:38
 1/3 A kérdező kommentje:
*szokott * vitamin
2018. jan. 13. 22:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy vérkép vizsgálat (vérvétel) megmutatná hogy mi a probléma - akár vashiányról, vitamin hiányról, cukorbetegségről lenne szó, de akár a szervi bajokra is adhat egy iránydiagnózist.
2018. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú szájgomba (szájpenész, soor), egy fiatal felnőtt szervezetében komoly betegség jele lehet, amennyiben tényleg az. Egyáltalán nem normális ez a jelenség, egyedül csecsemőkorban. A vitaminhiány, vashiány atrófiás típusú gombásodást okoz, nem fehér felrakodást. Tessék elmenni fogorvoshoz és megmutatni neki!
2018. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!