Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fertőzésektől,...

Nagyon félek a fertőzésektől, hogy valami AIDS-et kapok el nem megfelelő sterilizálásnál. Sokáig kell még magánklinikára járnom. Ha rákérdezek hogyan tegyem? Úgy is tagadja az esetleges hanyagságot

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan időpontot kérj, amikor aznap elsőnek kerülsz be a rendelőbe. A nagyobb sterilizálási és takarítási munkákat a rendelés után és előtt szokták megcsinálni. Így biztos lehetsz benne hogy nem septében fertőtlenítettek az előző beteg után.
2018. jan. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jézusom. Köszönöm, de közte annyi minden történhet.
2018. jan. 16. 05:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Mar a kerdest sem ertem... kicsit furcsa
2018. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Paráztam már én is ilyen dolgok miatt.Olyan köönyen azért nem kaphatsz el fertőzést.Minden beteg után áttörlik a széket,cserélnek poharat,eldobható kendőt használnak, vagy fertőtleitik amit rád teritenek.Vannak egyszer használatos eszközök,amit minden páciens után összegyújtenek és sterilizálják pl. a fogászati tükör,szonda.Azt hiszem a nyálelszivó is.Minden páciensnél másik fúrófejet használ a fogorvos.Ez a helyzet a gyökérkezelő tűkkel is.Arról,hogy melyik fogorvos mennyire lelkiismeretes nincs belátásom.De a fertőző vírusok is egy erősebb fertőtlenítő szertől elpusztulnak.Ahhoz meg,hogy ilyen fertőzéseket elkapj nagyobb mennyiségű váladék kell.Talán nem olyan az orvos meg az asszisztens,hogy más vérével beszennyezett eszközt használ a másik páciensnél.
2018. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gondatlanul megválasztott eszközökkel dolgozik a fogorvos saját magát is veszélybe sodorhatja.Ha tesz a páciens egy hirtelen vagy rossz mozdulatot vagy véletlen a fogorvos rosszul ér a műszerhez a kesztyű ellenére is sérülhet a keze.Nem tudom i az igazság de úg yhallottam az orvosnak több tartanivalója lenne a fertőzésektől mint magának a betegnek.
2018. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahova én járok ott szinte minden egyszer használatos,szoktam is látni ahogy kidobja őket és újat tesz fel. Elég drága orvoshoz járok így nem gondolom,hogy pont ezen spórolna.

Ha SZTK-ba jársz talán ott paráznék én is,hogy nincs meg a kellő higénia, de magándokik nem gondolom,hogy ezt tennék.

2018. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!