Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzött lehetek?

HIV fertőzött lehetek?

Figyelt kérdés
1 hete barátnőmmel szexeltünk óvszer nélkül, ekkor vesztettem el a szüzességem. A barátnőm rajtam kívül még 3 sráccal volt. A farkam kb 5 mp-ig volt bent a csajban, mert ki kellett húznom.. Összeolvastam a neten mindent, hogy aki előzőleg sok sráccal volt, az HIV+, meg hogy nagyon könnyen el lehet kapni.Mondta barátnőm, hogy fél éve volt nőgyógyásznál, ahol nem találtak semmit.. Nagyon be vagyok parázva, már a fejem fáj, annyira ideges vagyok, hogy vége lesz az életemnek mert tuti HIV fertőzött vagyok.. Már bebeszélek magamnak mindent.. Nagyon lelkiismeret furdalásom van hogy miért kellett óvszer nélkül....

2018. jan. 14. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd kiderül. Várj most 4-5 hónapot és akkor menj el egy AIDS tesztre, akkorra már HIV antigén és antitest is biztosan kimutatható lesz, ha megfertőződtél.
2018. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4-5 hónap? valahol azt írják, hogy 4-5 hét
2018. jan. 14. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne parázz! Kb. 0,0001 % az esélyed HIV-re.

De azért legközelebb légy óvatosabb.

2018. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tuti? Mert nagyon félek.. már kb sírhatnékom van, hogy 18 évesen elbszom az egész életemet
2018. jan. 14. 21:52
 5/9 anonim válasza:

Tuti. Nyugodj meg. Jártam már hasonló cipőben. Aztán egyszercsak összeolvastam én is mindent az interneten, kb aludni se tudtam napokig, pedig addig eszembe se jutott, ráadásul azelőtt bő 1 éve történt. És az akkori barátnőm sokkalta de több fiúval volt már, mint a tiéd.

Aztán elmúlt pár napra rá a félelmen, de azért elmentem a szűrésre, ha már az első álmatlan éjszakám után reggel egyből foglaltam egy időpontot. Minden rendben volt.


Én a fogantatás miatt jobban aggódnék, ha nem volt gátló, az azért sokkal jobban haza tudja vágni az egész életed. De leginkább a lányét.


Amúgy röviden, amit tudok a hiv-ről:


Magyarországon kb max 3-500 fertőzött él, azoknak a zöme pedig, használt már tűt, és nem olyan rétegből származnak, akik egyáltalán tudnák mi is az a gyakorikérdések.hu Szinte 95%-uk pedig mélyszegénységben, nagyon rossz higéniai körülmények között él.


A vírus ugyan nem gyógyítható, viszont kezelés mellett ma már teljes értékű életet lehet vele élni.


29f

2018. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 hét után kimutatható a hív nem kell 4,5 hónapot várni.
2018. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rettentően aggódok..
2018. jan. 18. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Várj ki legalább 3 hét ablakperiódust majd menj el gyors tesztre a Karolina rendelőbe.

20 perc alatt van eredmény. Csinálnak szifilisz tesztet is, annyi hogy a szifilisznek viszont 6 hét az ablakperiódusa.


Egyébként meg nem valószínű, hogy elkaptál valamit is, de hív-re meg végképp kevés az esély ennyitől, szerintem csak túlparázod.

Én meleg vagyok, a melegeknél sokkal nagyobb a rizikó faktor vannak akik naponta vannak 3 különböző személlyel és még itt sem annyira gyakori a hív szerencsére. Viszont szerencsére alap a gumi nagyrészt..


Nyugodj meg, várd ki a 21 napot, és menj el nyugodtan sokan járnak oda, és kedvesek nagyon. Nevet sem kell mondanod, anonim szűrés.

2018. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amugy ma mar az aktus utan ha harom napon belul elmesz dokihoz es nagy az eselye hogy fertozesnek voltal kiteve felirhatnak neked 1 honapra Pep-et, ami a hiv virus bekerulese utan annak. Megmaradasat akadalyozza meg 80 %os esellyel. Szoval, ha igy jarsz inkabb ne varj, hanem Menj azonnal.
2019. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!