Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés előtt van...

Gyökérkezelés előtt van értelme bevenni fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
Két fogamat fogja valószínűleg gyökérkezelni ma délutánés azon gondolkozom hogy mielőtt elindulok beveszek két cataflamot. A múltkori kezelésnél és kínzott vagy fél órát, nem tudom hogy most kibírnám e azt a fájdalmat. Szerintetek használna valamit?
2018. jan. 16. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Semmi de semmi esetre sem. Gyökérkezelésnél tuti kapsz fájdalomcsillapíto injekciót, ha otthon beveszel gyógyszert simán túl adagolhat téged. Ès néhány gyógyszert pl tilos bevenni, mert túlvérzékenység lehet és elvérzel a fogászati kezelésen, a dokinak meg foggalma sem lesz róla, hogy miért voltál extra vérzékeny...

SZóval bármilyen gyógyszert amit beveszel meg kell mondanod elötte.

2018. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az vicces lenne, ugyanis akkor nem adhat a doki fájdalomcsillapítót. De szivasd meg magad nyugodtan, ha akarod.
2018. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyszerre két fogat gyökérkezel? Ilyenről se hallottam még. És fáj is az a két fog? Mert ha nem akkor ráadásul indokolatlanul.
2018. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Amikor a fogidegben fog nyúlkálni, ott csak a vezetéses érzéstelenítés hatásos. Elvileg ha jól eltalálja az idegpályát amit érzésteleníteni kell, nem érezhetsz fájdalmat. De meg is szokták kérdezni, hogy elzsibbadt-e már az arcod, és csak akkor kezdenek bele a kezelésbe.
2018. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kezelés elött felesleges, a helyi érzéstelenítés attól nem lesz hatékonyabb. Esetleg kezelés után bevehetsz fájdalomcsillapítót, söt azt szokták is ajánlani.
2018. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért tette fel a kérdést mert nem szokott kapni érzéstelenítőt. Spórol vele a doki mert drágának találja, vagy csak szimplán őrült.
2018. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ti milyen fájdalomcsillapítóról beszéltek :D Nekem azt mondta a doki még régebben hogy gyökérkezeléshez nem jár szuri, mert érezni kell hogy minden ideget elölt e..vagy valami hasonló. Úgyhogy most sem kaptam és megint úgy jártam hogy a fájdalomtól majdnem elájultam a székben.
2018. jan. 16. 22:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az orvost jelentsd fel hogy rúgják ki és többet ezt ne csinálhassa meg mással. Ha kérsz érzéstelenítőt kell hogy adjon. Egyáltalán be volt gyulladva az a két fogad? Mert ha nem akkor nem kell gyökérkezelni.
2018. jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hajrá Magyarország, Hajrá Magyarok!
2018. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Komolyan, ha ilyen elmebetegek is vannak az egészségügyben, akkor egy elrontott tömés vagy gyökérkezelés mi nekik? A műtétekről meg ne is beszéljünk.
2018. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!