Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés előtt van...

Gyökérkezelés előtt van értelme bevenni fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
Két fogamat fogja valószínűleg gyökérkezelni ma délutánés azon gondolkozom hogy mielőtt elindulok beveszek két cataflamot. A múltkori kezelésnél és kínzott vagy fél órát, nem tudom hogy most kibírnám e azt a fájdalmat. Szerintetek használna valamit?
2018. jan. 16. 12:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítés nélkül trepanálta a fogadat? Keress másik fogorvost.
2018. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet ez a körzetise, magánra meg nem mindenkinek telik. De némelyik magánfogászaton is csak kizsebelik az embert a fogait meg pusztítják.
2018. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom mi az a trepanálás, de amikor kis tűvel vagy én nem tudom mivel szúrkodja a fog gyökeret? akkor igen, érzéstelenítő nélkül.

Körzetis orvos de rengetegen járnak hozzá maszekban is, sokan azt állítják nagyon jó orvos. Akkor mégsem?

2018. jan. 18. 18:01
 14/16 A kérdező kommentje:

Amúgy ha már itt tartunk, akkor lenne még egy kérdésem.

Betömte a jobb oldali kisörlőmet felül még december elején. Azóta folyamatosan olyan szinten érzékeny volt a hidegre hogy csontighatoló fájdalmat éreztem akárhányszor hozzáért valami, rágni sem tudtam rajta.

Visszamentem ugye kedden, adott érzéstelenítőt és elkezdte fúrni (amit amúgy végig éreztem, fájt) és gondolom elkezdte gyökérkezelni, szúrkodta azt is a kis tűkkel ami szintén nagyon fájt, vérzett is mindkét fog amit kezelt.

Normális hogy aznap este tudtam rajta rágni, nem fájt viszont már két napja ha csak a nyelvemmel hozzáérek nagyon fáj?

2018. jan. 18. 18:07
 15/16 anonim ***** válasza:
Korábban azt írtad hogy azt mondta nem jár szuri. Akkor mégis adott csak nem ért semmit? De amúgy a rendes érzéstelenítőtől nem szabadna hogy érezd. Az meg szerintem nem normális hogy attól fáj ha hozzá érsz a nyelveddel. Nekem is gyökérkezelték már fogamat de ilyen nem volt. Kattant ez az orvos.
2018. jan. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, amikor gyógyszeres tömés van benne akkor pár nap múlva érintésre fájdalmas lesz. Ennek a fájdalomnak kb két hét alatt meg kell szünnie. Ha nem így lenne, szólj a dokinak.
2018. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!