Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Evés előtt van értelme fogatmo...

Evés előtt van értelme fogatmosni?

Figyelt kérdés
Reggel mikor felkelek még nem tudok enni, mikor elkészülök mindennel akkor azután meg nincs időm fél órát várni a fogmosással, ezért reggel felkelek és megmosom, aztán ha beértem a munkahelyre eszem. Ennek így van értelme?

2017. okt. 5. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Evés előtt több értelme van fogat mosni. Evés közben felpuhul a fogzománcod, és ha közvetlenül utána nekiesel a fogkefével, akkor sérülhet. Vagy evés előtt moss fogat, vagy evés után fél órával.
2017. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyi fiókomban simán elfér egy fogkefe és egy tubus fogkrém. Akkor mosok fogat, amikor csak akarok... :)

Sőt, egy időben a táskámban is hordtam fogkefét, meg egy mini fogkrémet...


Egyébként még határeset vagy. Anyám durvább nálad, ő aztán végképp nem érti a fogmosás lényegét. Ő felkel, megmossa, aztán 10 perc múlva leül kávézni meg csokit enni... És persze utána nem mossa meg. Az esti fogmosást is simán elfelejti, de reggel felkelés után az bezzeg nagyon fontos...

2017. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nincs időm fél órát várni utána.
2017. okt. 5. 08:58
 4/7 Mansour ***** válasza:
Evés előtt közvetlenül nincs értelme. Így, hogy fél óra múlva eszel, van értelme a dolognak (frissítés, baktériumok eltávolítása). Ami viszont igazán fontos, és nem szabad kihagyni az az alapos esti fogmosás.
2017. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Az az értelme, hogy nem lesz büdös a szád, szerintem ez egészen fontos dolog, ha dolgozol.
2017. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van értelme ez igy jó csak legyen közte fél óra min.
2017. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is felkelés után szoktam fogat mosni, rá kb 2 órára reggelizem és utána megint megmosom, persze a fél órát kivárom. Munkahelyen is megmoshatod ha olyan helyen dolgozol.
2017. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!