Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi fogamat kell betömni?

Mennyi fogamat kell betömni?

Figyelt kérdés
Voltam 1 fogorvosnál, 4 olyan fogam volt amire már ráfért a tömés. Viszont van kb. másik 4 amin már elkezdődött a szuvasodás de kb. 1 pötty ő azt mondta hogy ezt is be kéne tömni, + kamerával mutatta hogy a fogamnak a szélén van valami ( nem szuvasodás) és az évek múltán le fog törni ha nem tömetem be. Jó fogorvos, de mindenki tudja hogy szereti tömni a pénztárcáját. Másik fogorvoshoz elmentem és ott betömettem azt a 4 fogamat (ő azt mondta hogy többet nem kell) De most meg bűntudatom van hogy nincs rendesen megcsináltatva. Elmenjek egy 3. fogorvoshoz is? Mellesleg lehet hogy tényleg be kéne tömetni azokat a kicsiket is, mert szeretnék orvossal fogat fehéríttetni.

2018. jan. 16. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el az SZTK-ba és ott nézesd meg nem privát alapon. Ott biztos megmondják melyiket kellene tényleg betömni.
2018. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az kimaradt hogy fogszabályzóm lesz.
2018. jan. 16. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ezek a pici lyukak/barázdák útban vannak a fogszabályzás miatt, akkor érdemes inkább előtte betömetni őket. Főleg ha a gyűrűtartó fogon (az első nagyőrlő) vagy annak a közvetlen közelében vannak. A fogszabályzóval nehezebb tisztán tartani a fogakat, ezért ezeknek a mini szuvasodásoknak sokat árthat ha sokáig nem tudod megfelelően pucolni őket. A fogfehérítés - vagyis a zománc megmarása is ugyanúgy ártalmas nekik (és az egészséges fognak is).

Sokan azért nem állnak neki ezeknek a pöttyöknek, mert egyszerűen nincs elég kicsi fúrófejük ahhoz hogy tényleg csak a szuvas foganyagot vegyék le velük. Másrészt a még nem szilárd tömőanyagot nagyon nehéz úgy eloszlatni rajta hogy megfelelően zárjon a széléhez és ne legyen túltömés, se hézag. Persze ha mélyebb üreget fúrnak, akkor jobban megtapad a tömőanyag, csak egészséges fognál az minek? Néha egyszerűbb megoldás simán csak lecsiszolni (nyilván a zománcvastagságot figyelembe kell venni: fognyaknál vékonyabb, a rágófelszínnél vastagabb...).

2018. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!