Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás, túlharapás...

Fogszabályozás, túlharapás kezelése csak műtéttel lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 8 hónapja hordok fix fogszabályozót. 5 hónapja Németországban élek, és elmentem ide egy fogszabáyzó fogorvoshoz itt N.O.-ban, hogy át-e venne, mivel nincs időm havonta leutazni. Na most a fogaim esztétikailag rendben vannak, hanem a harapás az ami a gondot jelenti. Az otthoni orvosom annyira elfoglalt, hogy nem említette milyen módszert akar (ha egyáltalán akar) alkalmazni, annak érdekében, hogy a harapásom rendben legyen. A N.O.-i fogorvos a műtétet említette, amibe én bele is mennék, viszont az otthoni orvosom műtétet tuti nem tervezett.

Van valami másik eljárás is a műtéten kívül, ami helyrehozza a túlharapást? Lehet gumikkal pl. előre húzni az alsókat vagy valami?


2018. jan. 18. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is tulharapasom van, gumizom

Az alsó gyűrűket a felső szemfoggal kötöm össze, így az alsó fogsor előrébb megy, a felső hátrébb.. Meg oldható ezzel a probléma, nemtudom miért akar rögtön műtéthez folyamodni :/ barátnőmnek is műtötték de nem ilyen okból.. 1 hónap alatt 15 kilót fogyott le, és nagyon nagy fájdalmai voltak, azt mondta ha megegyszer vállalnia kéne, soha többet. :/

2018. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem műtét nélkül is lehetséges, úgy tudom gumizással megoldható. Persze ezt csak egy fogorvos tudja megmondani,de nagyon durva esetkben szokták csak a műtétet javasolni.
2018. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam még, hogy műtétet alkalmaztak volna, fogszabályozással ez a probléma szépen kezelhető, persze nyilván időigényes, az se mindegy, hogy milyen fogszabályozóm
2018. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*fogszabályozó.
2018. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Már pedig igenis van műtét ilyenkor! Nekem bulldogharapásom van, tehát a tiédnek az ellentéte (alsó állcsontom van a felső előtt), és ilyenkor, mikor az ember állcsontja van rossz helyzetben, másképp nem oldható meg a dolog. Ha esetleg már gyerekkorban elkezdődik a kezelés a kialakulás ellen, akkor talán megoldható csak fogszabályzással. De önmagában a fogszabályzó azon nem tud változtatni, hogy neked épp a felső állcsontot alulfejlődött (ez van nálam).

Úgyhogy engem például jövőhéten műtenek.

Nagyban függ persze attól is, hogy mennyire súlyos a helyzeted. Nekem például nem annyira súlyos, mint egyeseknek, mégis a műtét mellett döntöttem, mert szeretném, ha ez a helyére kerülne, és ezt bizony nem tudják fogszabályzóval megoldani (1,5 éve van fent nekem, de már 4-5 éve tudom, hogy műteni kell).

Fájdalmas-e? Igen, egy műtét sem könnyű, itt pedig nyilván az állcsontodat helyezik új pozícióba, úgyhogy a felépülés hosszas folyamat (elvileg 3 hónap míg a csont összeforr, 6-9 hónap amíg teljesen regenerálódsz, maximum 1 év)

De én rengeteg videót néztem, tapasztalatokat olvastam, beszéltem is olyanokkal akiknek már volt, és hihetetlen eredményeket lehet vele elérni.

2018. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nekem nemrég volt a műtét, és megérte! Szépen helyrehozták az államat. Úgyhogy ha csak ez a verzió van akkor érdemes belevágni.
2018. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!