Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt múlik el...

Mennyi idő alatt múlik el fogszabályozás után a pöszeség?

Figyelt kérdés

Már 5 éve van fent alsó/felső fogszabályzóm, és sajnos pösze lettem tőle. Nem tudom rendesen kimondani az "sz" és sokszor az "f" betűt sem :( Előtte semmi gond nem volt a beszédemmel. 1 hónap múlva szedik le, júniusban pedig megyek felvételizni egy színész stúdióhoz, ahol bizony el kéne tudnom mondani a verseket és a monológokat normálisan, a beszédhiba sajnos kizáró ok ilyenkor...

Mennyi idő alatt lehet logopédussal korrigálni a beszédhibát?

Van esély rá, hogy miután levették a fogszabályzót, magától elmúlik?


18/l


2018. jan. 19. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Magától nem fog ez rendeződni, keress mielőbb logopédust. Nem is értem, miért nem jársz már régóta egyhez.
2018. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert nem látom értelmét, hogy fogszabályzóval megtanuljak beszélni, majd miután leszedik kezdhessem elölről.
2018. jan. 19. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

5 éve fent van???????

Atya úristen, nekem nagyon csúnya volt a fogsorom, alul felül torlódás, egyik felül nőtt, rosszaharapás, vámpírglfog.

2 évig volt fent.

Nem tudom mit művel az az orvos, de komolyan menj el egy másikhoz, a fogaknak se jó ez, kilyukadhatnak...

Nekem kereken 2 hétig tartott a pöszeség, én élveztem is, pedig szörnyű volt, kivül-belül kisebesedett a szám.

2018. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elég csúnya "bulldog" harapásom volt, meg rések a két első fogam között, az egyik metszőfogam nagyon magasan nőtt, meg az alsó felső fogsor nem volt szimmetrikus, teljesen el volt tolódva...szerintem volt rá szükség, teljesen átrendezte az egész állkapcsomat, a profilom megváltozott. Na meg nagyon erős fogaim és állkapocs csontom van, lehet azért tartott ilyen sok ideig.

A válaszodat pedig köszönöm, ment a zöld mancs :)

2018. jan. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!