Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtályog esetén foghúzásra...

Fogtályog esetén foghúzásra kényszerülök, az utána következő pótlást támogatja a tb?

Figyelt kérdés

Magánrendelőbe szoktam járni, ott állapították meg, hogy már eléggé előrehaladott állapotú, ezért a gyökérkezelés már nem opció, s marad a húzás.


A fogorvos, ahova tartozom (ahol ingyen csinálják) a foghúzást még ár nélkül teszik meg, ha jól tudom, mert azt támogatja a tb, de a pótlást már nem, igaz? (Mert az esztétikai rész csak)


Csak egy - max 2 hónapja lehet a tályog a fogamon, de azt mondta az orvos, hogy semmiképp nem lehet ugye a gyök. kez., de úgy gondolom még nem olyan durva az eset laikusként. Szerintetek van értelme máshol is megnézetni, hátha ott majd "elvállalják"? Mert hátha az is elengendő lenne.


De a legfőbb kérdésem az lenne, mint a címben is írva vagyon, hogy ezen fogpótlás ára nincs semmiképp nincs tb által támogatva? Mert egy korona például 3x20 000 forint, teljes fogpótlás pedig 100 000-nél kezdődik, mire sajnos egyetemistaként nincs keretem.


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 22. 12:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a fogalmazási hibákért, nem utólag kellene visszaolvasnom.
2018. jan. 22. 12:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem támogatja.
2018. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben ha úgy hagyom a fogat ahogy van, abban a reményben, hogy majd meggyógyul magától, lehet valami problémám? Mert eddig semmilyen tünete nem volt, azonfelül, hogy ritkán gennyes, de az kiürül (ilyenkor alapos szájmosás stb). Nem tudom ezeket az árakat kifizetni, húzás után pedig nem szívesen hagynám úgy a fogat mindenféle pótlás nélkül.
2018. jan. 22. 13:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Az arc-körüli és főleg szájban elhelyezkedő gennyes folyamatok nagyon könnyen okoznak fertőzést az agyban. Erekkel sűrűn beszőtt terület és nagyon közel is van az agyhoz. Lehet vele várni, de nagyon veszélyes játék. Minimum antibiotikumot kéne szedned.
2018. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további gondolatokat.
2018. jan. 22. 14:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki ilyennel szenvedne a jövőbe: magától elmúlt, nem volt szükség foghúzásra.
2018. febr. 20. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hasonlóképp voltam a fogammal. Amikor kialakult a tályog (életemben először), mivel elkezdett magától tisztulni, így nem mentem el orvoshoz. Elég sokáig megvolt sajnos. De én is sokat olvastam, hogy mennyire egészségtelen és gondot okozhat, így rászántam magam a kihúzására.

Az is fontos szempont,hogy ha időben menne el a dokihoz az ember, lehet, hogy gyökérkezeléssel menthető is lett volna.

Szóval implantátumra jelenleg nekem sem futja, de az egy éves intervallumban megcsináltatható, úgyhogy majd még meglátom.


Ne várj vele túl sokat! Én nagyon megbántam!

2018. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!