Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaimnak árthat ha cumi...

A fogaimnak árthat ha cumi van a számban felnőtt fiúként? Aspergeres vagyok és kisgyerek korom óta ez az ami megnyugtat. Ha stresszelek beveszem és jobban vagyok. Tudom lekéne szokni, de ez van nekem nah.20f

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, eddig nem valtotott a fogad?
2018. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hogy mit csinált?
2018. jan. 25. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Változott a fogad. Mármint nem szabályos elrendezésűek.

pl ilyen:

[link]

2018. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alakíts ki egy másik stresszoldó szokást, amihez fokozatosan szoktasd magad. Biztos nem fog egyik napról a másikra menni, hiszen közel 20 éve ugyanahhoz szokott az agyad, erre vagy kondicionálva. De szerintem neked menni fog a váltás.

Jó stresszoldó például bármilyen mozgás, sport (akár egy intenzív séta is, vagy a takarítás :D), ezeket érdemes napi rendszerességgel végezni, de legalább hetente háromszor fél óra.

Emellett kialakíthatsz kellemes kis szokásokat a hirtelen jövő stresszre, pl. elkészítesz egy finom gyümölcsteát, és lekucorodsz vele a kedvenc fotelodba (minden alkalommal, amikor szükségét érzed). Házon kívüli hirtelen helyzetekre pedig légzéstechnika: legalább fél percen keresztül jó mély belégzés orron keresztül, és lassú kilégzés; és csak a légzésre figyelj közben, semmi másra.

Sok sikert. :)

2018. jan. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!