Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszuvasodás, lyukas fog...

Fogszuvasodás, lyukas fog megelőzéséhez mit használjak?

Figyelt kérdés

Nemrégiben voltam fogorvosnál, szerencsére egy rossz lyukas fogam sincs, viszont a doki mondta, hogy van 1-2 ami szuvasodásnak indult,

látható rajtuk a fekete elszíneződés (igazaból a már félig kibújt bölcsesség fogak ezek, amiket még eléggé körül ölel az íny és emiatt fogkefével nehezen elérhetőek). Említett valamilyen "fogpasztát" amivel ha mosom vagy rákenem megállítja a folyamatot. Sajnos el is felejtettem a nevét, ezért kérek segítséget hogy ha van ilyen mi a neve és hol lehet beszerezni? Illetve bármilyen hatékony dolog érdekel amivel lehetne kezelni és saját tapasztalatokra is kíváncsi vagyok! (Szódabikarbónával is próbálkoztam sokszor, úgy néz ki nem nagyon hatott)



2018. jan. 28. 18:23
 1/8 sweetchocolate válasza:
Sajat tippeim: ezeket csokkentsd le amennyire tudod: kola, cukor, tejcsoki, uditoitalok, energiaital. Moss fogat napi 2 szer, reggel es este. Fogmosas elott kb 20-30 perccel ne egyel, es fogmosas elott oblitsd ki vizzel a szad. Hasznalj fogselymet, de az elejen ovatosan hasznald. Szajviz is szoba johet 1-2 naponta.
2018. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Elmexet mondott? De egyébként hívd fel és kérdezd meg. Szódabikarbónát fogszuvasodásra? Az hogy jut eszedbe? Fehérítésre szokták használni, arra se kéne, mert dörzsöli a fogzománcot.
2018. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: köszi a választ de ezeket mind betartom, kínosan odafigyelek a rendszeres alapos fogmosásra, használok szájvizet,fogselymet. Valami plusz hatékony megoldást keresek, sajnos hátul a bölcsességfogaimat nem tudom elég alaposan tisztítani az ínyem miatt :/
2018. jan. 28. 18:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Második: koszi a választ, igen, lehet hogy az! De gondolom az nem is egyszerű fogkrém. Hogy kell használni? Patikában beszerezhető?

Felhívni nem tudom, nincs meg a száma csak a rendelőé amin az asszisztensnél tudok időpontot kérni.

2018. jan. 28. 18:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Szódabikarbónát azért használtam hogy hátha le tudja dörzsölni a lerakódást
2018. jan. 28. 18:58
 6/8 sweetchocolate válasza:
A fogko leszedest bizd szakemberre inkabb, ne kockaztasd hogy a fogzomanc meggyenguljon.
2018. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link] Hívd fel az asszisztenst, gondolom, ő is tudja, mit szokott ajánlani az orvos, hiszen ő is ott van. Vagy megkérdezi és visszahívod.

A sima ételmaradékot az alapos fogmosás is leszedi, nekem a fogorvos az elektromos fogkefét ajánlotta.

2018. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt az elmex gélt kerestem én, köszönet a válaszokért!!
2018. jan. 28. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!