Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogszabályzó lehetséges?

Éjszakai fogszabályzó lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még sohasem volt fogszabályzóm, 4 hét múlva kell mennem konzultációra. 2 fogam közé nem fér be a harmadik, aminek pedig ott lenne a helye (2 éve esett ki a tejfogam és a csont fogamnak nincs hely, hogy kibújjon teljesen). A problémám az, hogy Pesten logopédusnak tanulok, és ha jól tudom általában a fogszabályzótól selypítenek vagy pöszék az emberek amíg rajtuk van. Attól tartok, hogy ha rögzített fogszabályzót kapnék, elküldenének a suliból selypítés miatt. Az lenne a kérdésem, hogy én mondhatom-e a doktornőnek, hogy éjszakai/kivehető fogszabályzót szeretnék?

Dr. László Mariannhoz megyek Nyíregyházára.

Illetve kérdésem lenne még, hogy kb mennyibe kerülnek nála a fogszabályzók?


Előre is köszönöm!

20/L


2018. febr. 6. 14:41
 1/6 Metionin ***** válasza:

Eleinte pösze csak tőle az ember, utána észre sem lehet venni.

20 évesen szerintem nem adnak éjszakait, nekem anno 12-14 éves koromig volt csak. Amint kiesett az utolsó tejfogam rakták fel az állandót.

2018. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De,adhatnak éjszakait,csak a te esetedben az semmit nem fog érni, mivel a fogaidat el kell távolitani egymástol, hogy beférjen a harmadik fogad, tehát folyamatosan kell a fogszabályozó hogy rajta legyen,csak akkor lesz értelme!Nekem volt, nagyjábol egy hétig nem tudtam normálisan beszélni, utána meg észre se vettem, és nem volt beszédhibám :) Szerintem ez nem akadály. Viszont késobb már az az 1-2 hét is számít, ha munkába állsz, szoval szerintem ebbe most vágj bele, főleg hogy a fogszabályzás eltarthat akár 3-4 évig is. (Viccen kivul, felnottek esetében meg több ido kell)
2018. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van olyan, amire elég az éjszakai és van olyan helyzet, aminél meg kell az állandó.

Nekem 13 évesen volt nem kivehető, bő 1 évig volt fent. Nem lettem tőle pösze, rendesen tudtam beszélni, viszont helyre rakta a fogaimat, amire a csak éjszakai nem lett volna elég.

2018. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. febr. 6. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen fogam, kihúzták, a másik meg szépen oda igazodott a másikhoz fogszabályzó nélkül is.
2018. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már rögzített kell. Én pl. nem voltam tőle pösze egyáltalán.
2018. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!