Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyik rágófogamból kiesett a...

Egyik rágófogamból kiesett a tömésből 1-2 mm-es darabka, ezzel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Már több éve történt, és nem okozott semmilyen panaszt, ezért nem mentem vele fogorvoshoz. Azóta azonban a másik oldalon ugyanezt a fogat kihúzták, és a rágás döntően erre az oldalra hárul, és egy ideje elkezdett fájdogálni. Nem igazán tudom megmondani, hogy a fog belül, vagy inkább az íny körülötte. De nem látszik pirosnak, és vérezni sem szokott. Nagyon-nagy felületen van betömve, és úgy tudom, ha újra akarják tömni, akkor ki kell fúrni a korábbi tömést, és ilyenkor mindig csökken a fog is, és félek, hogy eljut a gyökeréig, és akkor gyökér-kezelni kell, ami nagy kín, és a gyökér-kezelt fogak pedig halálra vannak ítélve. Nincs más mód amivel meg lehetne menteni, a tömés kifúrása nélkül? Mert nem is biztos, hogy amiatt van a baj, és hogy megoldódna ettől, mert a másik oldalon is az íny kicsit le van húzódva, legalábbis úgy tűnik, olyan, mintha a fogzománcba egy kis mélyedés lenne belevágva, és erre nem tudna felkapaszkodni. És az előtte levő fog hiányzik születésemtől fogva, ezért egy kisebb fognyi rés van, de ezzel sem volt régen semmi baj, észre sem vettem, de mostanában folyton beleakad minden étel, és úgy érzem megviseli ezt a területet a húscafatok sorozatos nyomása. Nagyon köszönöm a segítséget és a válaszokat!

2018. febr. 7. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, nemcsak a gyökérkezelt fogak vannak halálra ítélve, hanem az ember maga is. Ezért pótoltasd az ellenkező oldali fogat is és élj, rágj megcsináltatott fogakkal.
2018. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogyan pótoltassam? Ahhoz legalább 2 jó fogat kellene tönkretenni!
2018. febr. 7. 17:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az ember halálra van ítélve akkor mit foglalkozzon annyira a fogaival?
2018. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!