Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogvésés után mennyi idő még...

Fogvésés után mennyi idő még újra összenő a két felső állkapocs rész?

Figyelt kérdés
2018. febr. 7. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem fiatalkoromban rezekálás (foggyökér végének eltávolítása a fog kihúzása nélkül) miatt átvésték az állkapocscsontomat. Csak begyógyul, de nem pótlódik a csonthiány. Kötőszövet tölti ki. Pár hét így is kellett hozzá.
2018. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki hogy kb. fél év kell hogy egy röntgenen már ne látszódjon. De kb. 1 hónap alatt begyógyult.
2018. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a fogak helyzete visszaáll a gyógyulás után?
2018. febr. 7. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem normális ha elmozdultak a fogaid.
2018. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit az egyik (ami közvetlenül az eltávolított fog mögött helyezkedett el). Mivel ha harapok akkor ez a fog "ütközik" az alsó foggal és ez a vésés (fogeltávolítás feltárással) előtt nem volt így, így gondolom, hogy egy kicsit elmozdulhatott, ha a beavatkozás után érzem, hogy koppan és nem is tudom tovább összezárni a számat
2018. febr. 8. 15:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy maga a véső ahogy hatolt az nyomta meg egy cseppet.
2018. febr. 8. 15:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy érzékeli a szervezet (hogy útban van a fog) és az úgy fog "elvándorolni", hogy jó legyen. Mivel ilyenkor a hátsó fogak elkezdenek előre vándorolni szép lassan (olyan 1-2 éven belül már csak a 1,5cm üres részből olyan 0,1-0,2 cm rész lesz. Mivel már húztam fogat alúl és ott is a hátsók vándoroltak.
2018. febr. 8. 15:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Már sokat javult. :)
2018. febr. 18. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyszerű! A természet a legjobb orvos. De egy foghiányt úgy is lehet orvosolni, hogy a szomszédos fogakat lecsiszolják és egy háromtagú hadat tesznek rá. Így nem kell a fogaknak elmozogniuk. De ne engedd a jó fogaidat gyökérteleníteni a korona alá! Így keletkezett nekem évtizedek múlva fogágysorvadas a gyökérkezeléssl bevitt baktériumok miatt...
2018. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!