Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már itt valakinek állkapo...

Volt már itt valakinek állkapocs műtéte? Nekem a felső állkapcsom előrébb van mint az alsó, és elvileg ezt már fogszabályzóval nem is lehet helyre hozni. Most egy erőltett fogszabályzó van bent ami SZÖRNYŰ.

Figyelt kérdés

6 hétig lesz bent, remélem anorexiás leszek.:)...

jövöre leszek 17, félnem kéne? Mennyi idő lesz mire meggyógyul, stb?..



2015. jan. 28. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Feltehetően én nem vagyok jól tájékozott, de én úgy tudtam, hogy a Te korodban még ívtágítókkal lehetne alakítani az állkapcsot, felnőtt korban szoktak többnyire műteni.

Amennyire én tudom ez egy elég durva beavatkozás, 2 hétig kórházban kell maradni utána a gyógyulás miatt. Többször átkötik az ember fejét, az állkapcsokat egymáshoz rögzítik erre az időre, szóval kb csak szívószálon át lehet kajálni addig. Ha alsó állkapocsműtét (is) lesz, ott meg van némi rizikója, hogy az alsó idegpálya sérül az állkapocsban és maradandó zsibbadás, érzékkiesés lesz az alsó állkapocs körül, az állcsonton, fogakban, de nem akarlak ilyesmivel riogatni. :)

Nekem is felső túlharapásom van amire ez lenne a megoldás, de 26 évesen ez már egy 3 szobás lakás árának a fele nagyjából, másrészt meg gyáva is vagyok hozzá, így én a kompromisszumosabb foghúzásos megoldást választottam a harapásom beállításához. De le a kalappal, ha Te belevágsz ebbe!

2015. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

műtétet semmiképp se vállaljál, nagyon kockázatos és az embernek eldeformálódhat a feje, ha nem jól sikerül.

fél évig nem tudsz rendesen enni. (egy ismerősömnek nemrég csinálták, de neki állandó csontfájdalmakat okozott a harapása, neki megérte a kockázat.

szerintem sima esztétikai okokból ne vállalj műtétet.

17 évesen még meg tudják máshogy is oldani egyébként.

ha a dokid nem tudja helyrehozni, menj másik dokihoz.


illetve írok még privátban valamit.

2015. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mikor úgy mondd az elején beszéltünk erről még úgy fel se fogtam, de nem nagyon merek belevágni..:)szerintem ez nem is fog változni.. anyám annyira normálisan beszél erről hogy műtét stb.. az a baj hogy nem ő fog ezzel megszenvedni, és nem tudom megéri e a szenvedés minden esetben
2015. jan. 28. 19:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp megéri. Idősebb korodban megköszönöd még magadnak (és a szüleidnek), hogy egyrészt túl vagy rajta, másrészt nem került egy vagyonba.


Nálam is ez a baj, hogy a felső állkapcsom elé harap az alsónak. Ezt úgy fogják korrigálni műtét nélkül, hogy a felső állkapocsról mindkét oldalról kiszednek 1-1 fogat és hátrébb húzzák az egészet. Ezzel csak az a baj, hogy esztétikailag nem lesz tökéletes, mert az orrom alatti rész kicsit beljebb fog esni, illetve az alsó állam sem lesz hosszabb, így az arcom profilból nem lesz sokkal esztétikusabb.

Ha a helyedben lennék én biztos vennék egy nagy levegőt és a műtétet választanám.

Ilyen látványos eredmény simán várható ettől a műtéttől, ennyire sokat számít:


[link]

2015. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

már fogalmam nincs mit csináljak, mindegy van még 2 évem, meghallgatom az orvosom és majd eldől:)

amúgy orvost meg nem fogok váltani, mert a debreceni klinikára járok ami az egyik legjobb

2015. jan. 28. 20:46
 6/13 anonim válasza:
Szerintem vágj bele a műtétbe, ha műtétet ajánlanak, akkor nem ok nélkül tették,és nem azért, hogy neked abból bajod legyen...mindennek megvan a jó és rossz oldala, mérlegelni, kell aztán hajrá!
2015. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Engem muteni fognak, ha minden jól megy 1-2honapon belül. Muszáj, mert nem csak esztétikailag zavar, de enni sem tudok rendesen. Nyitott és bulldogharapasom is van. Mind a kettő allkapcsomat kell mais műteni. A felső kisebb mint kéne ezért azt nagyobbnak majd, az alsó pedig kisebbitik. Elég összetett a dolog, de az összes fájdalommal és kínnal együtt már nagyon várom!:)
2015. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
egyébként nem tudom, hogy gondoljátok, h bármi olyat ami rendellenesen nagyobb pl csont meglehet oldani műtét nélkül. Hát nem. És csinálnak műtétet 17éveseknek, tapasztalat;) és, sztem a kockázatos kifejezés kicsit túlzás. 17évesen már magam mögött tudhatok egy ilyesmi műtétet, szóval.. Egyébként utolsó voltam, már tulvagyok rajta
2015. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is belevágok eldöntöttem.. nem irnád le nekem privátban hogy milyen volt? azon kivül hogy sz@r :D
2015. dec. 23. 22:45
 10/13 anonim válasza:
Írtam privit:) egyébként nem kotekedesbol, de #1 és #2 Ti honnan szedtetek ezeket a butasagokat a műtéttel kapcsolatban? Nagyon vicces :"D
2015. dec. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!