Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megnyílt arcüreg?

Megnyílt arcüreg?

Figyelt kérdés
Sajnos feb. 5-én a bal felső 6-osomat egy elszúrt gyökérkezelés miatt ki kellett húzni.Úgy tünt rendben gyógyul,de tegnap észrevettem valami furcsát.Orrfújásnál,öblögetésnél olyan fura.Nem tudnám leírni szaknyelven de olyan mintha a víz és a levegő átjárna a fogam helyén az arcüregen keresztül az orromon.Persze lehet hogy miután annyi rémhírt és jobbnál-jobb horrorsztorit olvastam a foghúzásról már beképzelem magamnak a megnyílt arcüreg elméletét.Lehetséges hogy nem a foghúzás után hanem akár 10-11nappal később is történhet ilyen? Fájdalmat nem érzek,hogy szépen gyógyul-e nemtudnám megmondani,ez örlő fog volt és nyilván mivel nagyobb a fog nagyobb a helyén maradt seb is.Tudomásom szerint ez a legnagyobb fogunk.A Doktornő az orrbefogós próbát megcsinálta,és panoráma röntgent is készített elötte.Gondolom hogy ott ő észlelte volna ha a gyökér annyira magasan kúszik hogy a húzással sanszos hogy megnyílik aminek nem kéne.Elég neves magánorvos,évek óta hozzá járok,nem gondolom hogy vétene ekkora hibát.Arról nem beszélve hogy már egyszer húzta egy másik fogamat szintén ugyanez az orvos,ott is volt próba,rendben meggyógyult,bár az nem örlő volt.Márc 5-én megyek legközelebb,ha addig sincs semmi panasz azért megemlítsem vagy ez csak paranoia?

#tünet #gyógyulás #foghúzás #Megnyílt arcüreg
2018. febr. 16. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell mondani az orvosnak. Jobb ha megnézi.
2018. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen nagyon filózok rajta hogy hétfőn mégiscsak kérek egy korábbi időpontot,úgysem hagy nyugodni.
2018. febr. 16. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem megnyílt mindkét oldalt, orrfújásnál ment a számba a levegő :D

a lényeg h nem szabad orrot fújni pár hétig, meg lehetőleg a szipogást és tüsszentést is előzd meg

amúgy szólj neki, de az arcüreg megnyílása pont a bölcsességfog húzása után észlelhető leginkább, nem 10 nap múlva kezd megnyílni

2018. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nahát! Már a párom is rám szólt hogy nem szabadna ennyire bele merülni ezekbe a pánikkeltős fórumokba de hát na.Azért csak jobb tisztában lenni mindennel.
2018. febr. 16. 22:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma is ugyanolyan,és mára már érzem hogy kellemetlenül feszül az arcom.Azt hiszem ebből orvos lesz.. :(
2018. febr. 17. 08:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül tegnap 21.-én megműtöttek,arcüreg zárás lett a vége.Az arcom háromszorosára duzzadt és este egy percet sem aludtam :( sokáig lesz még ilyen rossz? Varratszedés 2hét múlva lesz.
2018. febr. 22. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!