Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után megnyílt arcüreg...

Foghúzás után megnyílt arcüreg kezelése?

Figyelt kérdés
Holnap húzzák a jobb felső 6-os fogamat, és a doki mondta, hogy elég hosszú a gyökere és lehet megnyílik az arcüreg. Ha ez történne mire számítsak, hogyan kezelik?

2015. jan. 11. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Simán összevarrják, esetleg kapsz antibiotikumot, bár ez nem törvényszerű.
2015. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Majd kérlek írj, hogy mi volt. Én 3 hét múlva megyek pont, fogszabályozás miatt húzzák és panorámatröntgen alapján sanszos, hogy nálam is szinusz zárás kell húzás után.

Papíron úgy néz ki, hogy összevarrják és 1-2 hétig csak nyitott szájjal tüsszenthetsz, orrfújás, egyéb erőlködés sem javasolt, tehát minden sport felejtős addig. Ez az a rész amibe belehalnék személy szerint. :)

2015. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Félévzárás miatt jövőhétre tetettem át, de lehet abból sem lesz semmi, mert most rohadt beteg lettem. :/
2015. jan. 14. 22:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Na túl vagyok rajta. Igazából semmit nem éreztem 3 perc alatt kihúzta, befogta az orromat, fújjam meg, sípol.. Gondoltam magamban, rohadt jó. Összevarrta írt fel gyógyszert, de most rohadtul fáj, vettem is be fájdalomcsillapítót. Kb 35 percet voltam bent nála, volt már eltörve a kézfejem és a bokám is, szerintem magas a fájdalomküszöböm, de 2 könnycsepp csak lefolyt az arcomon közben de egyébként nem fáj, csak kellemetlen.
2015. jan. 19. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy beszámoltál!

Most még első este természetes, hogy fájni fog. Sőt, még egy hétig problémás lehet, de ha nem gyullad be, akkor biztos gyorsan gyógyulsz majd.

Miket mondott mire kell vigyázni? Gondolom orrfújás, tüsszögés csukott szájjal az felejtős, azt olvastam máshol is. Sport is gondolom kilőve egy időre.

2015. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát azt mondta menjek el a háziorvoshoz igazolásért, és ezen a héten suliba se menjek, és kérjek legalább 2 hétre de inkább 3-ra felmentést tesiről.

Annyit mondott még, hogy 2-3 napig fertőtlenítős oldattal öblögessek (patikában kapató) naponta 3-4 alkalommal, de azt se erőteljesen csak óvatosan. Utána puha fogkefével óvatosan tisztítható, a varratok 2 hétig lesznek bent.

Amúgy sokkal jobb amióta vettem be fájdalomcsillapítót, vagy lehet, hogy már kezdek hozzászokni.Ezen kívül az van, amit te is írtál. Remélem náthás nem leszek.

2015. jan. 19. 22:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja meg írt fel antibiotikumot.
2015. jan. 19. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor hát jó pihenést és gyors gyógyulást neked!
2015. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
szia nekem ma húzták ki és nekem is az arcüreg meg nyilt, össze is varrta, most nagyon fáj, egy hét mulva megyek varrat szedésre az fáj? neked kiszedték már?
2016. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!