Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak, ha azt mondták...

Mire számítsak, ha azt mondták bölcsességfog eltávolításkor esélyem van arra, hogy az idegpálya megsérüljön?

Figyelt kérdés
Olyan lesz a szám mozgása, mint azoknak, akiknek agyvérzésük volt?
2010. jún. 8. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alső bölcsességfogak gyökere az V. agyideg 3. ágának közelében van (maga az ideg az állkapocs csontos csatornájában fut). Akkor van esélye a sérülésre, ha a foggyörkér igen közel van a csatornához (ezt hozzávetőlegesen panorámaröntgen, pontosan fogászati CT tudja megmondani). Az ideg sérülése esetén mozgásdeficit nem lesz, hanem az alsó ajak érintett oldali fele zsibbadhat, érzéketlen lehet. Amit említettél (szájmozgás zavara), az az arcideg (VII. agyideg) sérülésére jellemző, aminek egész más okai vannak.
2010. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!
2010. jún. 10. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ma szedték ki a jobb alsó bölcsességfogamat, ami bele volt nőve az állkapcsomba. Mivel nem egyszerű műtét volt, így először csináltak CT-t utána röntgent is.

Jövőhéten vár még rám a bal alsó, ami veszélyesebb...én is félek, remélem nem lesz baj.1 óráig tartott a műtét...

DE én magánhoz mentem, SZTK-a nem merem bízni.

Nyugodtan írj privit ha gondolod.

2010. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is magánorvoshoz megyek, hisz ez azért nem egy torokfájás. Neked mit mondtak a kockázatokkal kapcsolatban? Ha nem probléma nem privátban kérdezek, hátha más is érintett a témába(bár inkább ne).
2010. jún. 11. 21:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de nem tudok válaszolni, hanem én is kérdezni szeretnék.

"...hanem az alsó ajak érintett oldali fele zsibbadhat, érzéketlen lehet."

Mennyi ideig? Örökre? Vagy majd helyreállnak az idegpályák gyógyulás után?

2010. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akár örökre is. Csak a mértéke nem mindegy
2010. jún. 12. 08:03
 7/11 anonim ***** válasza:
22:48-as: Ez attól függ, milyen mértékben sérült az ideg. Szerencsés esetben hónapok alatt sokat javulhat a helyzet, de sajnos ez csak utólag derül ki. (Első voltam.)
2010. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm én is a választ!
2010. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok. Immár két napja, hogy kiműtötték a fogam.Teljesen felkészültem a legrosszabb, legkinzóbb fájdalomra és a hatalmas dagadásra. Erre semmi:) Igaz, hogy szedem 6 óránként a fájdalomcsillapítót, de nem fáj abszolút, csak kellemetlen a varrat feszülése. Pozitívan csalódtam:)

Csütörtökön nehezebb munka vár rám, az veszélyesebb is. Félek tőle, de úgy vagyok vele, nincs olyan orvos, akiben 100%-ig megbíznék ideg ügyben. Persze benn van az, hogy hibázik, de tudom, hogy a fogam is rossz helyen van.

Én azt mondom, mindnképp kérj CT-t, igaz az is pénz (nekem 25e ft volt),de megéri!

Mikor mész és hova?Melyiket veteted ki?

2010. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
HaifaDent, de időpont még nincs. Az összeset ki kell venni, szóval kell picit gyűjtenem.
2010. jún. 14. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!