Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam az összes fogam?

Kihúzassam az összes fogam?

Figyelt kérdés

Ismerős fogorvos csinálta a hidamat, de pár év alatt tovább romlottak alatta a fogak.

Állítólag a szájbaktériumokat átvesszük a szüleinktől. Apám anyám szája nagyon büdös volt, ezért rossz esélyekkel indulok. Apámnál csak akkor múlt el, amikor minden fogát kihúzatta.


Nekem nagyon fontos az üde lehelet. Egyik fogam romlik el a másik után. Nincs más választásom?


2018. febr. 25. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

"Állítólag a szájbaktériumokat átvesszük a szüleinktől."

Na ilyet se hallottam még. Keress másik fogkrémet, szájvizet, ügyelj jobban a szájhigiénére, sőt, nézesd meg magad másik fogorvossal.

2018. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
A rossz fogakat örökölheted. Ezáltal a szájszagot is.
2018. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik fogorvos, válts fogkrémet, de ne valami olcsó vacakot vegyél! A gyerekeim az első tejfogtól kezdve Elmexet használtak, és még egyszer sem kellett nekik fogorvoshoz menni. (Már felnőttek, 21 és 19 évesek)

Sajnos én is beleestem egy ilyen csapdába, hogy rossz fogakat örököltem, de most találtam egy jó fogorvost, aki mindig menti, amit lehet és csak a végső esetben húz fogat.

A rossz szájszag bakteriális fertőzés vagy lyukas fog, ami nem fáj.

Keress másik fogorvost, de sürgősen!

2018. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb babákkal foglalkozó magyar és külföldi szakkönyv is írja, hogy az anyák ne nyalják le a baba cumiját, ha az bepiszkolódik, vagy a baba kanalát, mert a szájukban lévő baktériumok így bejutnak a baba még steril szájába. A fogszuvasodásért felelős baktériumok kívülről kerülnek be a szájba. Teljesen jól tudod kérdező. Egy ilyen drasztikus megoldást csak egy valóban jó szakemberrel beszélnék meg, mert feltételezem, még fiatal vagy. Vannak már jó protézisek, bepattintósak. A másik, hogy az ínyed egészsége nagyon fontos, feltétele a fog egészségének is. A korral sajnos az íny is sorvadni kezd, bár nem törvényszerű és ez is okozhat rossz leheletet. Használj c-vitamint és cink tartalmú fogkrémet és táplálkozz egészségesen. Szájvizet is használhatsz. Rossz leheletet okoznak még (ha csak a szájnál maradunk) a nyelven található baktériumok. Ha állandóan lepedékes a nyelved, az is lehet ok, ebben az esetben érdemes beszerezni egy nyelvtisztítót, nagyon szépen leszedi a lepedéket és tényleg használ. A fogselyem használata is ajánlott, ha a réseket máshogy nem lehet kitisztítani, mert a fogkefe sörtéi nem jutnak be egy vékony fogközbe.
2018. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valaki ajánlotta az Elmexet, mi is azt használunk, a gyerek a tejfogak óta, és az Elmexnek van is egy kék c-vitamin és cink-es terméke. Az Elmexet én is ajánlani tudom, bár nem olcsó, ha nem ismered, egy próbát megér. Viszont itt is vonatkozik, hogy mindenkinek más válhat be. Ha édesanyámnál vagyok huzamosabb ideig, akkor ott Signal fogkrém van, ami egy teljesen átlagos fogkrém, mégis nagyon jól tisztítja a fogamat, sokkal jobb érzés utána, mint pl. az Elmexnél. De én az ínyem miatt mindenképpen maradok a kék Elmexnél és este a narancssárgát használom, ami a fognyakat védi.
2018. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
A D-vitamin is nagyon fontos, főleg télen! A D-vitamin segít felszívódni a kalciumot. A magyarok többsége télen D-vitamin hiányos, ha nem szed valamilyen formában D-vitamint.
2018. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

“kezdve Elmexet használtak, és még egyszer sem kellett nekik fogorvoshoz menni. (Már felnőttek, 21 és 19 évesek) ”

Azért reméljük fogkőleszedésre és féléves ellenőrzésekre járnak rendszeresen

2018. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, nekem ki kel, sajnos.


22 éves koromig okésak voltak, aztán daganatos letten és a kemo meg a kezelések miatt lazák, fájnak, törnek, és három egymástól független orvos mondta, hogy legkésöbb szoptatás után ugyis ki kell szedni...


De nem izgat, ez a legkevesebb, mert legalább élek :)

2018. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szájhigiéniás kezelésre gondoltál már? Mennyire fogkövesednek a fogaid? A fogkő is okoz szájszagot, arról nem is beszélve, hogy kihullanak miatta a fogak, mert egészen az íny alatti rész is fogköves lehet. Esetleg a fogbeültetés is szóba jöhet, ha az anyagiak megengedik és nem irtódsz egy ilyen beavatkozástól. Rossz fogakra ne tegyenek hidat.
2018. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!