Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati érzéstelenítő...

Fogászati érzéstelenítő injekció helye meddig fog fájni?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam fogorvosnál, az egyik fenti első fogamat tömték be. Csütörtökön és pénteken még csak egy kis nyomást éreztem hol jobb oldalt lent hol jobb oldalt fent 1-1 fogamban. A fogorvos a tömés után átnézte az összes fogamat és nem talált problémát így nem nagyon tudtam, hogy miért is fáj, gondoltam majd elmúlik. Szombat reggelre viszont eléggé el kezdett fájni a betömött fog melletti fogam ami ráadásul érzékeny ha megnyomom. Főként az fájt, de össze vissza sugárzott az előbb említett fogakra is. Vasárnap reggelre pedig már nem a fogam fájt hanem fent az ínyem kb. ahol az injekciót kaptam. Mostanra pedig bedagadt az arcom az orrom mellett egy kicsit, de nem piros és nem is érzékeny nyomásra. A fájdalom átsugárzik az orrom oldalára és a duzzanat miatt a jobb szememre is, de főként az injekció helye fáj a többi inkább csak kellemetlen. Cataflamot szedek rá, főleg reggel illetve lefekvés előtt.


Szóval a kérdés, az lenne hogy ha esetleg valakinek volt már ilyen akkor mikorra múlt el? Egyébként nincs semmiféle daganat vagy gennyes cucc az ínyemen csak fáj. A fájdalom se olyan vészes, nem lüktet meg ilyenek, de azért elég kellemetlen tud lenni. Éppen ezért ha nem lesz rosszabb vagy nem múlik el rövidebb időn belül akkor nem mennék fogorvoshoz miatta.


2018. febr. 26. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kb 5 perccel a beadás után kéne elmúljon, vagy ideget ért vagy be van gyulladva, irány az orvos
2018. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már sokszor kaptam érzéstelenítő injekciót, de mindig maximum 2-3 napig fájt a helye, és a fájdalom fokozatosan enyhült. Lehet, hogy kaptál valahogy egy enyhe fertőzést, nem normális, hogy ennyi idővel utána még fájjon. Ha nem kezd el észrevehetően csökkenni a fájdalom legkésőbb a holnapi nap folyamán, akkor mindenképpen menj vissza a fogorvoshoz!
2018. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor majd holnap felhívom az orvost és megkérem, hogy nézzen rá. Amúgy ez az első alkalom, hogy ilyen problémám van még sose fájt az injekció helye, pedig már volt egy pár.
2018. febr. 26. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan jártam legutóbb, be is dagadt a helye és nagyon fájt. Este nekem is cataflamot kellett bevennem. Aztán másnap az arcom elkezdett bekékülni, ami az elmúlt két hétben átment zöldbe, sárgába :D Napokig fájt az injekció helye,és fel is volt dagadva, de mindössze annyiról volt szó, hogy a doki véletlenül eltalált egy vékony eret.

Remélhetőleg nálad is csak ez történt, mindenesetre kérdezz rá a dokinál.

2018. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer 1 hétig fájt az injekció helye, de neked lehet nem az fáj ha bedagadt az arcod, a fogaddal lehet a baj, menj vissza a fogorvoshoz.
2018. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!