Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az érzéstelenítő injekció...

Az érzéstelenítő injekció mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Nem a szokásos "egyáltalán nem érezni" cucc,hanem a valóság érdekel...

Ráharaptam egy csontra aminek elvileg nem is kellett volna ott lennie,és letört a fogam...


2017. ápr. 2. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik fog, ha ínybe adják, akkor az nem fáj, de hátsó, alsó fognál alulra a szájba, vagy némelyik felső fognál szájpadlásba adott injekció iszonyú kellemetlen.
2017. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4 másodpercig tartó, intenzív szúró fájdalom. Közben is érződik a zsibbadás, nem vészes és tudtommal ez a leghatékonyabb fogászati érzéstelenítés.
2017. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mivel bekennek előtte érzéstelenítővel, így egy tompább, enyhén feszítő érzést fogsz érezni. Természetesen ha érzékeny helyre, vagy rosszul adja be előfordulhat, hogy jobban fáj, de magától az injekciótól pár másodpercen belül már úgy nem fogsz érezni semmit.
2017. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében nyelvem le ezt a pirulát arra a pár másodpercre...az injekció mennyire érzéstelenít el?
2017. ápr. 2. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem tömték a fogamat, úgy, hogy még fúrt is benne a doki. Nem igazán éreztem semmit, úgy különösebben. Zsibbadó érzést fogsz érezni max, illetve számíts arra, hogy az érzéketlenség miatt kissé esetlenül fogod mozgatni a szád és az ajkaidat, így pár óráig lehet, hogy fura lesz az evés, ivás, meg a beszéd. :D
2017. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eléggé orvosfüggő és a tű vékonyságától is függ, hogy mennyire fáj, szúrás előtt csak ritkán kenik le zsibbasztóval, nekem kérésre sem tette meg a fogorvos.

Jártam 3 olyan fogorvosnál, ahol meg sem éreztem a szúrást és több olyannál is, akinél nagyon fájt és utána 1 hétig még a helye is.

2017. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!